Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan mozzanat a babatokka...

Van olyan mozzanat a babatokkal kapcsolatos napi teendok kozott, amit nem szerettek, vagy untok?

Figyelt kérdés

Het honapos a fiam es most jutottam el odaig, hogy nagyon unom a furdetest. Nem tudom, hogy miert pont ezt, de az elmult egy hetben mar elegge letort vagyok, amikor eljon a het ora es kezdodik a napi rutin: bekeverem a tapszert, kozben engedem a vizet, kioblitem a kiskadat, kikeszitem a pizsamat, pelust, mindent kezhez rakok. Furdunk, a kad mar nagyon kicsi, de csak zuhanyzonk van, a babamam csak par percig koti le a furdes, majd mar nem tud kenyelmesen elhelyezkedni a kadban, azutan jon a hiszti, majd meg nagyobb siras van oltoztetesnel.

Ez a program minden este. Nagyon unom. Massal nincs bajom, de most szoltam a ferjemnek, hogy a napokban furdesse o, ha itthon van, mert ugy erzem, hogy nekem most kell egy kis szunet.


Nektek van ehhez hasonlo unalmas program?


2009. jún. 17. 22:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze, hogy van. Legfőképpen az, hogy sajna 13 hós kora ellenére még ringatva alszik, tudom, hogy mi rontottuk el, de hát ez van.... És nagyon fárasztó. Ezen kívül utálja, ha tisztába teszem, bömböl. És hát a kora miatt már olyan erős, hogy olyanokat rúg belém, hogy fáj. :)
2009. jún. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Fürdés.... Nálunk nagyon beváltak a tusfurdős flakkonok, azokkal nagyon leköti magát. Megpróbálhatnátok. Meg valóban, valaki javasolta, hogy engedjetek vizet a tusolóba, az jó ötlet, ha már kicsi a kád.
2009. jún. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy akármennyire is unod, pár évig még neked kell űznöd ezt a tevékenységet.

Én úgy könnyítem meg a gyerekeimmel való viszonyomat, hogy játék közben én is gyerekké válok.

2009. jún. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nekem kell csinálni attól függetlenül, hogy unom. Tulajdonképpen nem magával a fürdés unalmas számomra, még csak nem is a hiszti, sírás, ami végigkíséri az öltözést.

Azt már elfogadtam úgy, mint kötelező dolog. Ami kihagyhatatlan, hiszen a fiam nem szeret öltözni, pucérkodni annál inkább és még túl kicsi ahhoz, hogy megértse nem lehet meztelenül aludni. :-)

Ez idővel úgyis el fog múlni.

Igazából amit már unok, az az esti monotonitás. Amúgy sem vagyok egy mindent időre csinálót típus. A napi programjainkban még van is változatosság. De az esti procedúra az fix: héttől húsz percen át torna és pucérkodás. Utána tíz percig egyedül tornázik, én készítem a tejet, a fürdővizet. Háromnegyedig fürdés kb, majd öltözés sírással, aztán etetés és alvás.

Ugyanakkor meg tisztában vagyok vele, hogy a gyereknek kell ez a határozott napirend ahhoz, hogy jól érezze magát és tudja, hogy alvásidő van.

Szóval nem adom fel, csinálom tovább, de azt hiszem, hogy most tényleg a férjem nyeri meg a fürdetést néhány napra. Tulajdonképpen az elmúlt hat hónapban kizárólag én fürdettem minden este. Eleinte még segített, azután ez elmaradt...

Lehet, hogy nézek csúszásgátlót és megpróbálom a zuhanyzóban való fürdetést.

2009. jún. 18. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!