Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan mozzanat a babatokka...

Van olyan mozzanat a babatokkal kapcsolatos napi teendok kozott, amit nem szerettek, vagy untok?

Figyelt kérdés

Het honapos a fiam es most jutottam el odaig, hogy nagyon unom a furdetest. Nem tudom, hogy miert pont ezt, de az elmult egy hetben mar elegge letort vagyok, amikor eljon a het ora es kezdodik a napi rutin: bekeverem a tapszert, kozben engedem a vizet, kioblitem a kiskadat, kikeszitem a pizsamat, pelust, mindent kezhez rakok. Furdunk, a kad mar nagyon kicsi, de csak zuhanyzonk van, a babamam csak par percig koti le a furdes, majd mar nem tud kenyelmesen elhelyezkedni a kadban, azutan jon a hiszti, majd meg nagyobb siras van oltoztetesnel.

Ez a program minden este. Nagyon unom. Massal nincs bajom, de most szoltam a ferjemnek, hogy a napokban furdesse o, ha itthon van, mert ugy erzem, hogy nekem most kell egy kis szunet.


Nektek van ehhez hasonlo unalmas program?


2009. jún. 17. 22:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nem tud elaludni és csak sír és rugdos és tombol...

Mondjuk én inkább sajnálom őt, feszültté tesz, és ő is feszültebb lesz...:-(

Tipp: ha kertes házban laktok fürdessátek kint, vagy erkélyen. Mi is ezt csináltuk a nagy melegben, nem volt hiszti sem. Élveztük!!

2009. jún. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Van, sajnos. Nekem az altatás. Ugyanis csak babakocsiban tologatva alszik el, azt is sírva. Nem a tologatás esik nehezemre, hanem az, hogy sír. Egymaga nem alszik el, ringatva is csak kómázik, nagyon ritka, ha az ölemben csukódik le a szeme.

Bár az én babám még csak 3,5 hónapos, de ha nővérével együtt fürödhet azt pláne nagyon szereti, de egyedül is szívesen lubickol (szerencsére).

Van olyan ismerősöm, aki a 1,5 éves babáját még mindig a kis kádban fürdeti.

Gondolom már ül. Vehetnél csúszásgátlót, vannak különböző méretben és formában. A tusoló aljába, engedsz egy kis vizet és ő is pancsolhatna. Egy két kacsa, vagy fürdős (vízhatlan) kis könyv. ;)

2009. jún. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyes altatás, ami kb. naponta 4-5 alkalom - üvöltés, sikítás, mintha ölném, vigasztalhatatlan sírás, amit még a cicizés sem old meg legtöbbször. Rettegek minden altatásnál, pedig fáradt már, de nem túlpörgött, mégsem tud elaludni. Hiába simogatom, zenét hallgatunk, egyedül hagyom, sehogy sem megy az elalvás. Születése óta egyetlenegyszer sem:((((
2009. jún. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az etetés egy kínszenvedés. Iszonyú rossz evő a lányom születése óta. De én ezt nem unom, hanem egyszerűen kikészültek már az idegeim a 14 hónap alatt. Mert van hogy két napig eszik normálisan, aztán két hétig rám köp mindent, vagy direkt meghányatja magát. Mindent megtesz annak érdekében, hogy ne kelljen ennie. Nincs kedvenc kajája sem. A létező összes kaját és megoldást kipróbáltam már. Úgyhogy engem ez fog a sírba vinni. Tehát ha apa itton van akkor az etetés az ő reszortja mert én sokszor már annyira remegek hogy a kanál kocog a gyerek fogainál. Inkább bevállalnám a fürdetős hisztit :) De nyugi egyszer majd erről is leszoknak a babáink, addig meg kitartás lányok!!!!
2009. jún. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én néha a peluscserét unom. Nem a szagok miatt, mert a pisissel is ugyanúgy vagyok... Lányom állandóan menekül, ha csak meg akarom vizslatni a pelus állapoát, már elrohan (másfél éves egyébként), nagy nehezen elkapom, odaviszem a pelenkázóhoz, ő rugkapál, keresi a lyukat, hol tud meglógni...áááá, ettől kivagyok. Egyébként meg imádom ahogy szaladgál :)
2009. jún. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az altatasos felelmeiteket aterzem.

Ebben tulajdonkeppen szerencsem van, mert az elso honapban minden este sirt, utalt furdeni, tul faradt volt, mar aludni sem akart. Sehogy sem volt jo. Nem volt hasfajos, de minden este kb nyolctol 11-ig siras volt, majd nagy nehezen elaludt. Mire lezuhanyoztam, megagyaztam es en is lefekudtem, addigra nagyjabol o ebredt ismet es ismet alig tudtam elaltatni.

A masodik honapban mar jobb volt, utana mar ataludta az ejszakat. De mostanaban is vannak meg neha olyan estek, amikor nehezebben alszik el. Ugyhogy azota is megmaradt bennem az esti altatastol valo enyhe felelem, minden estenek ugy vagok neki, hogy lehet, hogy sokat alszunk, lehet, hogy ejszakazunk, nem lehet tudni.

A nehez etetes miatti szenvedest pedig latom: sajnos a keresztlanyom rossz evo. Mar ket es fel eves es a mai napig kevesebbet eszik, mint az en jelenleg het honapos fiam. Az anyja van, hogy mindennap bog miatta, van amikor mar kiabal, mert tehetetlen. Nem tud semmit sem belekonyorogni. Pedig kellene, mert az orvos mondogatja, hogy sovany. Megcsak tiz kilo. Mar mindenfele kivizsgalason voltak, az eredmeny az, hogy a lanynak semmi baja, csak rossz evo. :-(

2009. jún. 17. 22:36
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Én személy szerint nem unok semmiféle tevékenységet a gyermekeimmel kapcsolatban. Unalmas program? Nekem olyan nincs.

Szerintem, nem a fürdetés, mint tevékenység unalmas számodra, hanem az, hogy a kisfiad nyűgösködik, sír a törölközés közben. Elhiszem, hogy a sok sírás kiakasztó tud lenni.

2009. jún. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát a fürdetést én is kicsit unom. Nem vagyok amúgy lusta, de az ezzel kapcsolatos macerát unom kissé. De hát ugye ez is hozzá tartozik. Szerencsére az én fiam már nagyobb, másfél éves, és imád fürdeni, jól elvan a kádban, ha ott hagynám szerintem reggelig játszana :) Én mostmár úgy szoktam csinálni, hogy mivel nagyon kicsi a lakásunk, berakom a gyereket a kádba a játékaival és nyitva hagyom az ajtót, a fürdő pont a nappalival van szemben, kb 2 méter van a kettő között, és amíg a gyerek fürdik, fél szemmel híradót nézek :) Ne gondolja senki, hogy felelőtlen vagyok vagy ilyesmi, tényleg nem hagyom egyedül, még csak másfelé sem kell néznem, mert a szoba ajtó mellett van a tévé, tehát a gyerek is és a tévé is a látószögembe esik, a tévét amúgy inkább csak hallgatom.
2009. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hú, akinek a rossz evő 14 hónapos picije van, hát nagyon megértem. Az én fiacskám 19 hónapos és egy borzalom minden étkezés. Oké, most két napja gyanúsan jó az étvágya :) Érdekes, pont mióta az új lakásban lakunk. Nem merek összefüggéseket felállítani még, de remélem ez így marad. Amúgy nálunk is van olyan, hogy pár napig jól eszik, aztán utána kiköpdösi a kaját. Volt olyan időszak, hogy meglátta a kezemben a tányért és elfutott, pedig még fogalma sem volt, hogy mit adok neki, ha kanállal közelítettem akkor összeszorította a száját, csapkodott, fejét a földhöz verte, hasonlók. Nem értem miért, amikor elkezdtük a szilárd kajákat, még imádta. Mondjuk nálunk vannak olyanok, amiket minden körülmények között megeszik, az ilyen az üveges sütőtök (de könyörgöm, nem élhet évekig 4-5 hónaposnak való kaján, a mennyiségről nem is beszélve), illetve a gyümölcsöket is szereti, meg a tejbegrízt. De van olyan, hogy napokig mást se eszik, mint a reggeli és esti tejet, plusz üres kenyeret. Mégis mindenki, szomszéd, gyerekorvos, védőnő, nagyszülők, szóval mindenki azt mondja, hogy jó húsban van, szépen növekszik meg minden. Szerintem fotoszintetizál :)
2009. jún. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Amikor úgy érzem, fáradt vagyok a fürdetéshez (nagy kádba vizet engedni, figyelni el ne csússzon, görnyedni), fogom a lavórt, kiöblítem, teszek bele vizet és babafürdetőt, beleültetem a kisfiamat, lelocsolom körbe, megmosom mindenhol, fogacskamosás, kikapom és törölközés. Így kb 5-6 perc a fürdetés. A rutin is megvan, én is szívesebben állok neki, és a babámnak is tetszik.
2009. jún. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!