Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetes (hónapos) koráig...

Hány hetes (hónapos) koráig méregessem minden egyes evéskor?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva kezdem unni a méregetést, mert néha csak beidegesedek miatta, ha nem eszik annyit, mint szokott.

Általában 80-100 ml-t eszik, ma meg csak keveseket. Méregessem még? 7 hetes lesz.


2009. jún. 17. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
ha ideges vagy tőle ne.
2009. jún. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg elhagyni a méricskét,és pár naponta,de legjobb hetente 1x mérni,ennyi idő alatt,ha hizik 150-200 g-ot akkor minden rendben.Én az elsővel "mérlegmániás lettem,mindenhová cipeltem a mérleget és csak igy szoptattam,ha nem volt szopi előtt mérés,zizi voltam nem evett elget az a baja,pedig csak álmos volt,melege volt stb.A másodikkal csak esténként mértem súlyt,de minek?
2009. jún. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hagyd abba. Nekünk 3 hónapos koráig volt kölcsönmérlegünk. Függő lettem. Aztán már csak azért mértem, mert itt volt. MIndig azt mondtam, nem érdekel, de érdekelt! Azon kívül, egy idő után már nem is lehetett mérni vele, mert felrakod a mérlegre, jár keze-lába, hiába átlagol, teljesen irreális dolgokat mutatott egy idő után. Nálunk sem volt nagy evő, és pont nem volt mindegy, hogy 60 vagy 80 grammot evett-e. Most 4 és fél hónapos, de mindig eszembe jut, vajon mennyit ehet??? Kíváncsi lennék! Szóval hagyd abba, míg bele nem csavarodsz!
2009. jún. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem méregettem.Láthatóan jól lakott, szopott igény szerint, de nem mértem.
2009. jún. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sosem méregettem minden evés előtt/után, teljesen felesleges. Elég hetente egyszer, vagy max. naponta (de az is csalóka, hol többet mutat a mérleg, hol kevesebbet).
2009. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én egy darabig méregettem még a legelején , aztán kezdett az idegességtől apadni a tejem. Úgyhogy abbahagytam és lemértem mondjuk minden fürdés után, láttam hogy hizott, ok rendben. Evés után láthatóan jóllakott. Nincs gond azóta sem. 8 hós és 9 kg.
2009. jún. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Babáddal minden rendben? Nem volt koraszülött, gyarapodik rendesen a súlya? Mert ha semmi ilyesmi nem áll fenn, akkor felesleges méregetned. Anno én is mértem, de csak 1 hónapig, akkor a védőnőm tanácsára ezt abbahagytam, és hetente ugyanazon a napon (péntek) megmértem a súlyát.
2009. jún. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se méregesd teljesen felesleges, sőt idegesítő egy idő után hogy nem evett annyit mint az "előírás". minden baba más. nálunk is volt hogy egyszer evett 180-at utána meg 110-et. te sem eszel mindig ugyanannyit. nekem is kölcsönzős volt három hónapig de a harmadik hónapban már csak hetente használtam. igy nem idegeskedtem minden etetés után hogy csak ennyit evett? de azért én is kiváncsi lennék hogy most mennyit eszik. és amióta nem mérem azóta mintha jobban enne. mert nem gondolok arra hogy na nem evett eleget akkor tápszerkiegészítés. így el is hagytuk a tápszert és csak szopizik és már lassan fél éves lesz a kisfiam.
2009. jún. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én hetente 1x mértem,mindig vasárnap,az esti fürdés előtt.Ne stresszeld magad ezen.
2009. jún. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia,

én csak akkor mértem ha anyós itt volt, és kommentálta a baba étvágyát. Nem akartam vitát ...

egyébként pedig ha a gyerek jó kedvű, láthatóan szépen fejlődik fölösleges. Ha nem elég már neki a tej, úgyis sírni fog és követelni.

Az hogy ma kevesebbet evett biztosan a meleg miatt volt, vagy szomjas volt.

Ne aggódj a mérlegelés miatt.

2009. jún. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!