Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keltsem éjjel enni vagy sem?

Keltsem éjjel enni vagy sem?

Figyelt kérdés
8 hetes lesz a kislányom. A doktornéni azt mondta 2 hete, hogy kevés a babának, ha este 8-kor eszik utoljára, még 11-ig bezárólag keltsem fel és etessem meg. Inkább előre hoztam a pancsit és így 10 körül megtudtam etetni. Igaz, hogy utána már csak 4 körül kelt. Viszont az anyukám, a barátnőm azt mondja, hogy nem kellene kelteni, mivel azt az éjjeli etetést fogja majd később elhagyni. Szerintetek? Csináljam úgy, hogy fél 8-kor pancsi és 8-kor hami? Aztán kel amikor kel. Tanácstalan vagyok:( Azt is mondta védőnő tegnap, hogy nem kell már a gyereknek 7-szer enni, így visszavettem 1 hamit.
2009. jún. 17. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek már magától nem kel fel este enni, nem kell felkelteni.Sőt örülj neki hogy 8 hetesen átalussza az éjszakát:)

Én babám is 6 hetes kora óta átaludta az éjszakát,használd ki és pihenj te is!:)

2009. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak örülhetsz neki, ha már nem ébred meg éjjel. Igaza van anyukádnak és a barátnődnek, minek ébresztgetni? Majd felkel úgyis, ha éhes! :) Csak megzavarod őt is a nyugodt alvásban és persze te sem tudsz normálisan pihenni. Ne aggódj, ha a baba éhes, akkor azt jelzi... :)
2009. jún. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, hagyd aludni! a fiam is 6 hetes kora óta végig aluszik 12 órát, pedig anyatejes és napközben is csak 3 óránként evett. Ne stresszelj, ne számolj, ha a baba nyugodt, kiegyensúlyozott és gyarapodik is, akkor még véletlenül se ébreszd. Ha a doki nagyon dumál, legfeljebb füllentsd neki, hogy eteted. Én is ezt tettem:) ma már hat hónapos, és szépen fejlődik. Ha éhes 100 % hogy fel fog ébredni!
2009. jún. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem cseszhetsz ki magaddal, hogy felkelted mikor ő aludna, más mit nem adna érte. Ő már nem olyan pici, hadd aludjon. Én kislányom is 8 hetes kora óta alszik éjjel. Azzal sem értek egyet, hogy visszavettél egy evést, tudja ő mikor éhes, ne kotyogjon bele a védőnő. Mivel éjjel nem eszik, ezt nappal pótolja. Etesd mikor éhes, a védőnőnek meg azt mondd amit hallani akar.
2009. jún. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem se keltsd fel, ha elég éhes lesz felkel magától. Nem fog éhenhalni.
2009. jún. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én irigykedem, a fiam 12 hetes és 3 óránként szopizik éjjel is.Persze volt olyan, hogy nem kelt fel, eszembe nem jutott, hogy keltegessem.Örülj neki, hogy átalussza az éjszakát. A babák úgy is jeleznek ha valami bajuk van.
2009. jún. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kicsikém 2hetes kóra óta végigalussza az éjszakát én is az első párnap ébresztettem de aztán anyukám mondta hogy ne ébresszem!Fétem hogy éhes lesz de azóta tudom és te is rájössz hogy ő majd jelez neked ha éhes nyugodtan aludjon!Este 19órakkor evett és majdcsak olyan hajnali félötkor ébredt de ez is csak egy pár napig esetleg héti tarott és elmaradt!Azóta 19 hónapos és minden egyes éjszakát végigalszik!!Sok sikert!!
2009. jún. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!