Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tetszik a Nimród név?

Hogy tetszik a Nimród név?

Figyelt kérdés
Csak ha már ennyien tesznek fel ilyen kérdéseket, kíváncsi vagyok én is a véleményekre, ugyanis ez a kisfiam neve.
2009. jún. 17. 12:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik, de a férjemnek nem tetszett ezért nem lett az a fiam. Így Milán lett a neve:)
2009. jún. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

aranyos de (ez az én véleményem): sok van belőle és a második világháborúban volt egy ilyen nevű magyar gyártású tank Nekem mindig ez ugrik be róla.


lásd alább:

Nimród

A Magyar Honvédség által 1940-ben rendszeresített Nimród alapját a svéd L-62-es képezte.

Ennek alváza hosszabb volt, mivel négy helyett 5 pár futógörgovel szerelték.

A magyar mérnökök áttervezték a tornyot, de a fegyverzetet megtartották.

A második sorozatban a motoron változtattak: a német Büssing helyett annak GANZ licenszét szerelték be.

A Nimródot eredetileg kettős célra szánták, páncélvadászként és légvédelmi gépágyúként is számításba vették.

A Szovjetunióban vívott harcok során kiderült, hogy hatástalan a T-34-esekkel és a KV-1-esekkel szemben.

Annál inkább bevált, mint a páncélos csapatokat és a gyalogságot támogató önjáró légvédelmi löveg.

Ezért a kezdetben a páncélosegységekhez rendelt Nimródokat 1943-44 fordulóján fokozatosan a légvédelmi tüzérséghez osztották be.


Súly: 10,5 t

Hossz: 5,32 m

Szélesség: 2,30 m

Magasság: 2,80 m

Motor: 8 hengeres Büssing vagy GANZ VIII. VGT 107

Teljesítmény: 155 LE

Sebesség: 50 km/h

Hatótávolság: 225 km

Páncélzat: 6-13 mm

Fegyverzet: 1 db 40 mm-es 36M Bofors légvédelmi gépágyú

Legénység: 6 fo

2009. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy sok van belőle, de az biztos, hogy ahol én lakom, ott a dokinál a kisfiamon kívül még 1 Nimród van, és ha jól tudom a leggyakoribb nevek listájában is sereghajtó.
2009. jún. 17. 12:27
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik, de szerintem ez minden névvel így van. Van akinek tetszik, másnak meg nem.
2009. jún. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A Nimród nagyon hangulatos! Szerintem ez a tank dolog nem olyan lényeges.
2009. jún. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, de lehet csak azért, mert van egy Nimród nevű jópofa ismerősöm. Szerintem sokszor ez dönt, mármint hiába tetszik egy név, ha van egy nem szimpatikus olyan nevű ismerősöd, biztos nem fogod azt adni. Niminek becézik a csávót amúgy. Szerintem nem is annyira gyakori név.
2009. jún. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik. Egyébként valami vadász-isten is vagy ilyesmi, nem akarok hülyeséget mondani. Van egy vadászmagazin, annak Nimród a neve.
2009. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ari.
2009. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nem tetszik....Söt még nem is hallottam.
2009. jún. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia! Ha fiam lett volna, én is Nimródnak neveztem volna el. Elsőre fura volt, de aztán annyira megtetszett, hogy csak azt akartam. Szerintem szép, karakteres Magyar név.

Amúgy a tankos dologgal ne foglalkozz, nekem a lányomat Kiarának fogják hívni-erről meg az Oroszlán királyból a kisoroszlán ugrik be sok embernek. De nem gond, mert sok mindent kötünk valamihez. A lényeg: szerintem igenis szép név a Nimród, és itt Pápán még nem találkoztam egyel se! Szóval hajrá :) 34hetes kismama

2009. jún. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!