Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy álltatok át az egy...

Hogy álltatok át az egy alvásra? Mert most 1éves lányomnál az a helyzet, hogy 7kor kel, és 11kor lesz álmos. ,12.31kor lenne ebéd, csúsztassam az ebédet, vagy etessem meg 11kor?

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
én megetetem mindig alvás előtt
2009. jún. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam az ebédet nem eszi meg alvás elött csak gyümit.Igy ebéd 2-3óra közt van mikor felébred.
2009. jún. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nálunk dettó pont ugyanez van, illetve volt. A fiam 14 hónapos, kb 2 hónapja napi egyszer alszik 2 órát. Ez úgy jött, hogy a 2 alvás már sok volt, 9 körül volt és a mai napig is van egy holtpont, mikor álmos lesz, de régebben mikor elaltattam ilyenkor, nyilván ebéd után nem volt álmos, csak délután 4 felé (uzsonna után) aludt el megint. De mikor 5 felé felébredt, nem lehetett vele bírni, tiszta nyűgös volt egész nap, arról nem is beszélve, hogy este alig akart elaludni. Na ekkor döntöttem úgy, hogy nem foglalkozom a reggel 9 órás nyűgjével, ébren tartom először 11-ig, gyorsan megebédeltetem (persze a tízórait is áttettem korábbra) és utána kummantás. Ez bejött, egyre jobban tolódik ki a 11 órás ebéd, már lassacskán beérjük magunkat és délben kajálunk :) Az egyetlen bajom, hogy megmaradt az a kicsi kori szokása, hogy nem tud sokat egyhuzamban aludni nappal, így a 2 óra alvás közepén egyszer vissza kell őt altatni. Tehát nálunk az előbbre hozás jött be, ez sztem azért is praktikusabb, mert így altatják őket a bölcsiben/oviban is, mármint nem ebéd előtt, hanem ebéd után.
2009. jún. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 10 hónaposan szoktattam át a napi 1 alvásra, mert se délelőtt sse délután nem tudtam elaltatni. Először kb fél 11-ig bírta akkor gyümit kapott alvás előtt és mikor felkelt akkor adtam neki a főzeléket. Aztán 1 hónap alatt kitolta 12-13 órára, azóta főzeléket kap és úgy alszik. 1 éves kisfiú anyukája
2009. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Csúsztasd az ebédet.


Nálunk 9kor reggeli, 1kor lenne ebéd, de fél 12től fél2-2ig alszik a gyerkőc. Utána ebédel.


15 hónapos és még napi 2 alvás van. Délelőtt egy 2órás, és koraeste 1-másfél órás. És az esti alvás 9-fél10től tart reggel fél9-9ig.

Nem muszáj átállni a napi 1 alvásra. Ha a gyerek álmos, aludjon, pihenjen!

2009. jún. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk egyszerűen a kis rendje végett nem tudunk csúszni!Lefekvés előtt iszik mindig gyümölcslét és miután felébred akkor van ebéd!
2009. jún. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!