Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ütemben kezdjem a...

Milyen ütemben kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Almalével kezdtünk 2 kanállal issza étkezés elött, de nem tudom mikor növeljem a mennyiséget és hogy mennyi a maximum amit adhatok neki és mennyi idő után. Kiválthat-e a gyümölcslé étkezést vagy már csak az almapép? És utána mikor kezdhetek mást adni?
2009. jún. 17. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Napról napra növeld az adagot, ha nem okoz gondot neki. 4-5 nap után lehet mást is kóstoltatni. Az almalé nem vált ki étkezést, a pép is csak tízórait vagy uzsit. Majd ha a főzikhez értek, az fokozatosan kiválthatja az ebédet, vacsit.
2009. jún. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A gyerek most 4 hónapos akkor két rendes étkezés között adjam neki? Egy nap 4x kap tápszert a gyerek. Ha alma helyett már mást is adnék neki pl. krumpli azt is két étkezés között adjam neki?
2009. jún. 17. 08:43
 3/6 anonim ***** válasza:
nálunka baba növelte az adagot jó eset neki és kérte nyította a száját. Almapép -töl is meg megéhezik az nem = a tejcsivel . Van hogy a nagyadag fözit után is tejcsit isznak.(nem mindig)Figyeled a babádat ráfogsz jönni ha sír éhes még. Féladag fözit eszik meg mert még nem tart egy adagnál ha meg kínálod tejcsivel rájössz hogy igényli -e még. Probáld minden változatott.A lét napközben is kínálhatod neki .Vízet is kínál.
2009. jún. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én nem vártam meg a pontos ídöt mert a kanálhoz éhesen nincs türelme kb fél órával kaja elött kínáltam és adig evett pár nap után amig igényelet majd tejcsi követte. (elsönap 1-3 kanál)1 hét után már szép mennyisség fogyott.
2009. jún. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem kell ennyire "félni" egy anya mindig jót érez ösztönböl.3 naponta kinálhatsz mást is fokozatosság a fontos, Mehet a krumplit mert az olyan tartalmas. Vigyázz elsö zöldség ,gyümi a legtöbb széklet fogo így én sütötökell kezttem az alma mellé , öszilét is lehet szoktatni, céklát,Meggyet .Répa, krumpli,alma, banán fogo!Késöbb zöldséget lehet keverni gyümivel és így nem fontos külön adni .
2009. jún. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! A gyümiket két szopi közt kínáld délelőtt. A főziket(krumpli-alma, krumpli-őszi, krumpli-répa, krumpli-sütőtök stb.) mehetnek ebédre. Ezeket szopi előtt kínáld.(Lehet, hogy egy kicsit majd kitolódik az ebéd ideje.) Egyre nagyobb mennyiségeket fog majd enni belőle a babád. Először csak 2-3 kanál, másnap 5-6 kanál, azután pedig amennyit igényel.Ha nem ízlik neki, úgysem tudod beletuszkolni! Olyan "szájzárat" kapnak,hogy csak na!!Főzi után pedig kínáld meg cicivel, amíg még kicsi mennyiségeket eszik. Amikor már megeszik egy adagot elhagyhatod a szopit, ilyenkor kínáld meg vízzel. Nekünk a csőrős pohár vált be. Kb 1 hét alatt jött rá, hogy mit kell vele csinálni.(Odaadtam neki napközben játszani.)
2009. jún. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!