Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekem, aki 6 hónapos nem...

Gyermekem, aki 6 hónapos nem hajlandó enni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nincs szervi baja, egészséges. Ha megérzi a cumit a szájában, akkor ordítani kezd. Már akkor is, ha csak a szopi pózt vesszük fel. Mindig cumisüvegből evett és anyatejet kap.

Próbáltam már más hogy etetni, pl. babahordozóban, de szív kettőt és kiköpi. Próbáltuk kiskanállal, pohárból is, de ugyan az az eredmény.

:(

A hozzátáplálást megkezdtük. Naponta összesen 3/4 babahamit eszik 3 alkalommal.


Így max. 300-maxxxx400 ml-t eszik egy nap.


Kétségbe vagyok esve.

:(

Már arra gondoltam, hogy kikérem egy gyermekpszichológus véleményét.

Kb 3 hónapja nem eszik jól(mert beteg volt-megfázott), de ezt csak 2. hete csinálja.

Most 6400 g. Félek, ha ezt így folytatja, akkor fogyni fog.

Mit tegyek???


2009. jún. 16. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_.. Itt hasonlo volt a gondunk csak meg rosszabb. Ennyit sem evett, pedig minden vizsgalaton tul voltunk. 2 het mulva beteg lett, doki szerint ezert volt hogy nem evett. Allitolag a babak ilyenkor nem esznek, hules eseten, de mikor meg semmi jele a hulesnek, elotte mar etvagytalanok. Gyogyszeres kezelest kapott es utana visszaallt minden a kerekvagasba.. A masik dolog mitol nem eszik rendesen az a fogzas lehet. Lehet meg mindig benne van valami hules. Amit sajnos nekunk sem vett eszre idoben. Ha semmi baja nem lenne, meg enne amit eddig evett, tejet legalabb. Probalkozz esetleg meg uveges bebikajakkal.
2009. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.

Figyelem, hogy nincs e jele a betegségnek, de ugyanolyan virgonc, mint mindig.

A bébiételt már elkezdtük és 3/4 üveggel megeszik egy nap. Foga még nem jön.


Ha álmában alattomosan bedugom a szájába, akkor issza, de ha felébred rá, azonnal kiköpi.

Az a gyanúm, hogy az evés folyamatával van baj. De nem tudom, hogy mit csináljunk másképp.

2009. jún. 16. 20:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Az en babam is virgonc volt es semmi jele nem volt annak hogy beteg lenne. Akkor kezdtem en is a hozzataplalast, mivel nem volt tejem mar, egyszeruen nem ette meg mig maskor igen. Az a jo hogy a babad azert eszik valamennyit, de ha csokkenne meg ez az adagja is mindenkepp fordulj ujbol orvoshoz. Nem ijesztegetni akarlak csak szerintem nem lehet semmitol, csak ugy etvagytalan. Valami lappanghat benne. Tudom min mesz keresztul, legy turelmes, eros. En mindig elsirtam magam mikor ujbol-ujbol elutasitotta a kajat. Vitaminokat kapott, citrom levet kellett adjak neki de semmi nem hasznalt. Mivel a betegseg miatt volt minden. Kivanom hogy legyetek mihamarabb tul rajta!
2009. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!