Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan és mikor tanítottáto...

Ti hogyan és mikor tanítottátok meg a babátoknak, hogyan kell rágni?

Figyelt kérdés
Hiába adnék neki kiflit, kölesgolyót, nem is fogja meg, csak dobálja... mikortól kaphat darabos ételt? 9 hós a baba.
2012. ápr. 4. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém nyolc hónapos, de hét hónapos kora óta adom neki fokozatosan a darabos kaját, úgy látszik szerencsém van, mert rágja :-)

Kiflicsücsköt, baba kekszet-ezzel kezdtük, és mindent amit mi eszünk, persze csak olyat amit ő is ehet..

Egyébként két foga van alul.

Amúgy minden baba más, valamelyik kiköpi ha darabos, van amelyik meg egy idő után unja a pépeset és rágni akar.

Szerintem ne aggódj, előbb utóbb rákap és rágni fog majd :-)

2012. ápr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ennyi idősen ez korai. azt akarod h félrenyelje? nem ezzel kell kezdeni a darabos ételt,hanem pl kekszet darabolsz pürébe. vagy reszelt alma,ilyenek. ennyire keményre bőven ráér
2012. ápr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én így csináltam: Főztem burgonyát, egy részét villával apróra törtem, a többit rendesen pürésítettem a többi hozzávalóval. Napról napra nagyobb darabokat hagytam benne, de azért nem extrém darabokat, csak olyan kiskörmömnyit. Aztán mikor láttam, hogy jól boldogul főztem neki kockára vágott burgonyát, és azt adtam oda felügyeltem nagyon! Olyan ügyesen nyomta szét az ínyével, hogy csak néztem, aztán kapott így répát is. Aztán jött a kuki, kölesgolyó...stb..most már nem is akar pépeset enni, nagyon vagány, azt hiszi, hogy már van 4 foga akár a kukoricát is letudja rágni a csőről:-D Én a fokozatosságra esküszöm, és a kitartásra. Ne a kölesgolyóval kezdj, mert az száraz, nem csúszik.

Sok sikert:-)

-Hasna-

2012. ápr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja, és 8 hónap után kapta ezt.

-Hasna-

2012. ápr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A lányom 15 hónapos lesz mindjárt.

Nála a kézben fogható dolgok mennek, pl. alma szelet, banán, keksz, kölesgolyó, stb. Azokat szépen elrágcsálja. Elég ritkán nyeli már félre, lassan halad vele, de nem baj az. :)

Viszont ha kanállal kellene enni, akkor már kiköpi a darabosat, ha épp olyanja van... Máskor pedig szépen megeszi.. Nem tudok rájönni, hogy mitől függ, mert foga van már 8 (és 4 jön még neki most) de ezt naponta többször váltogatja. Van hogy ebédnél nem kell a darabos, és le kell turmixolni neki, viszont vacsorára már csak a darabos kell... vagy fordítva. Szóval passz.

Szerintem is szárazok amiket írsz. Érdemesebb olyannal próbálkozni, ami nem is annyira kemény és valami "kenőanyag" is van hozzá. :D Tehát pépbe keksz remek ötlet, vagy ez a krumpli és répa trükközés is.

Én még tarhonyát szoktam úgy adni neki, hogy a husit és valami szószt leturmixolom, a tarhonya és adott esetben apró kockára vágott puhára főzött zöldség meg darabosan kerül a tányérra. Így a már jól ismert állaghoz képest nincs akkora különbség, mint a pépek és a kölesgolyó között.

Amúgy meg az fontosabb, hogy hány foga van, van-e egyáltalán, mint az, hogy mennyi idős. :)

2012. ápr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak 7,5 hónaposan adtam kiflicsücsköt,pici kenyeret.8 hónaposan kölesgolyót is,szépen megfogta és betette a szájába,ha nagy falat volt kivette,és részletekbe ette meg.Most 11 hónapos,mindent ami szilárd étel,darabos, amit elé teszek vagy a kezébe adok megeszi.

Pépeset már nem hajlandó enni,villával szoktam szétnyomni neki,vagy pici darabban,a kanalas ételeknél néha elveszi a kanalat és akkor beleteszi a kistányérba,ha segítek neki akkor beteszi a szájába,de inkább még a kézzel belenyúlok és beleteszem a számba időszak van,de hát még kicsi szóval ezzel nincs probléma.Lehet hogy még nem érett rá meg hogy így egyen.

2012. ápr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tanítottam rágni, 5-6 hónaposan kapott először tejpépet, már azt is nyammogta, mintha rágni kellene pedig csak nyelni kellett neki:). 6 hónaposan jött ki két foga onnantól kezdve tudott harapni, rágni. Kb. 7-8 hónaposan a főzelékeket megette de a húst vagy főtt burgonyát kitolta a nyelvével, még kellett 2-3hónap hogy a darabos ételt is elfogadja, most 14 hónapos mindent eszik amit adunk neki.
2012. ápr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lányom is 9 hónapos! Ma pl. a kocsiban ért minket az uzsi idő... Elővettem egy banánt, felét ő fogta felét én adogattam a szájába! Tökéletesen jól leharapdálta az alsó kis fogacskáival a sajátját! A banán, burgonya, répa mehet darabosan mert ezek puhák..! :)
2012. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 3 foga van, 2 alul egy fölül, de jön a többi is... Akkor próbálgatom a kiflicsücsköt, kekszet.
2012. ápr. 5. 09:20
 10/10 anonim ***** válasza:
ne haragudj,kérdező de te tudsz olvasni? pont azt irták h krumpli,répa,banán,alma ami puha. nem kiflicsücsök és keksz mert félremehet ahhoz még picike!!!
2012. ápr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!