Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanítottátok meg a...

Hogy tanítottátok meg a babátoknak az ágyra fel és lemászást? Én a lemászást tanítom az egy éves kiscsajnak, de még mindig fejjel lefelé indulna.

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először lejönni tanult meg, kb 9-10 hónapos korában. Egyszerűen irányba fordítottam, kb az 5-10. alkalom után megtanulta. Utána néhányszor még fejjel jött volna, de rászóltam (hogy jövünk le az ágyról?) és akkor megfordult.

Felmászni megtanult magától, amikor már elérte.

2010. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hát ez nálunk is nehézkes dolog volt, a felmászásra könnyen rájött, csak az én lányom is fejjel lefele akart lejönni. Most 14 hónapos és most már popóval mászik lefele. De ehhez az kellett, hogy állandóan irányba fordítottam és mondtam hogy popóval mászunk le. Aztán mikor már jópárszor elmondtam / nem 5x :) egyszer csak azt vettem észre nemrég hogy úgy csinálja ahogy mutattam. Persze van hogy még ha nagyon kell sietni valahova akkor egyszerűbb lenne fejjel, minek forgolódni, de segítek olyankor :)

Türelem, előbb utóbb a te lánykád is úgy fogja csinálni ahogy mutatod neki, csak ne idegeskedj e miatt.

2010. máj. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi rászántunk egy hétvégét (10,5 hónapos volt), és kb ezerszer elpróbáltuk a lemászást. Irányba fordítottuk, és mondtuk neki, hogy "fordulj meg, fordulj meg", majd amikor végre magától sikerült, akkor nagyon megdicsértük. :-) Azóta megy a dolog!
2010. máj. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Felmászni nem kellett tanítani :)


Lemászni párszor mefordítottam, hogy hason fekve hátrafele csússzon le, pár alkalom után már így csinálta.

2010. máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is mindig irányba fordítottuk és úgy mászott le, és mindig mondogattuk neki, hogy hogy kell lemenni az ágyról. És megdícsértük és megtapsoltuk. Azóta is ha szerinte ügyes dolgot csinált vagy ha meghallja hogy ügyes vagy akkor megtapsolja megát. :)) Felmászni megtanult magától.
2010. máj. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A felmászást nem kellett tanítani. :) A lemászást nagyon sokszor megmutattuk neki. De már bőven elmúlt egy éves mire megtanulta.
2010. máj. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!