Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerek orvosom (szerintem)...

A gyerek orvosom (szerintem) tiszta hülyeségeket beszél, nektek mi a véleményetek? Lécci olvassátok el.

Figyelt kérdés
4 hnapos lesz a babám a héten.Már több mint egy hónapja tápszeres,mert már nem szopott tovább.nem tudni mért,biztos lusta volt,vagy megunta a cicit,van ilyen.Én is jobb szerettem volna anya tejet adni neki,de ha nem szopik akkor nincs mit csinálni.na de nem is ez a lényeg.Tehát már kb lassan másfél hónapja tápszeres. Olyan 5300 gramm körül van.Nagyon jó étvágya van szerencsére,és sokat enne,de az orvos azt mondta hogy csakis max 750 ml-t ehet egy nap.De a kisfiam többet enne.Zokog az ételért anyira éhes már,errew felhívom az orvost hogy nem tudom betartani,mert éhes a baba és sír,erre azt mondja hogy akkor haggyam sírni,mert ha többet adok neki 7,5 decinél akkor komoly betegsége lesz,meg a veséje is komolyan meg károsodhat.Mert a tápszertől beteg lesz azt mondja.És akkor meg kérdeztem hogy akkor 4 hónapos kora után egy kis gyümölcsöt zöldséget (répa,alma,stb amit lehet már adni) adhatok-e,erre azt felelte hogy nem tudja hogy én honnan vettem hogy 4 hónapos babának lehet már ilyeneket adni,és hogy szigorúan tilos,mert az is leterheli a szervezetét.Pedig a pépekre is az van rá írva hogí 4 hós hortól adható. Éhezni meg csak nem hagyom már....Szerintetek?Ti hogy csináltátok,mi a véleményetek erről?
2009. jún. 16. 09:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

azt is megpróbálhatod nála szerintem, hogy egyszerre adsz nagyobb mennyiséget, tehát nem 110 mlt, hanem amennyit kér. és lehet, hogy nem fog megéhezni 3 óránként. ő már lassan ehet 4 óránként, már nem olyan kicsi.

szerintem ha 120-130 mlt megeszik egy étkezésre, akkor legközelebb csak 4 óra múlva fog enni kérni, és így már máris csúsznak az evéseitek, összességében pedig nem is biztos, hogy sokkal többet fog enni, mint 750ml.

vagy étkezések között kínáld meg vízzel, teával, gyümivével, valamivel. az is lehet, hogy szomjas esetleg. ha iszik egy kis teát, lehet, hogy tudod az étkezéseket csúsztatni nála!

2009. jún. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém ugyan fele fele arányban ette a lefejt tejet (nem volt hajlandó szopizni) és a tápit. 4 hónaposan jóval többet evett 110 ml-nél. És nem mindig ugyanennyit evett. Volt, hogy reggel bevágott 160-170 ml-t na utána napközben soha nem fogyott el 120-nál több, csak este. Ha reggel kevesebbett evett, akkor napközben is egész egyenletesen ette az adagokat. Próbáld evés után megitatni, vagy már próbálgathatsz gyümölcsleveket. A dokinak valóban nem kell tudni mindent. És ilyet, hogy beteg lesz a tápszertől? Én is megfontolnám az új dokit.


Van egy honlap: [link]


Én itt szoktam kérdezgetni, ha több véleményre vagyok kiváncsi. Minden hétfőn jelennek meg az előző héten feltett kérdésekre a válaszok.


Sok sikert és boldog babázást

2009. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Huh szegény, jól kifogtad ezt a dokit...én ilyet még nem is hallottam :(

de az tuti hogy a 110ml az semmi már egy 4 hósnak..

az én fiam anyatejből már 3-4 hetesen simán 140-eket tolt...

A 2es tápi én nem javasolnák mert az attól 2es hogy kevésbé van bontva benne a fehérje és az nem való még az immunrendszerének sztem.

De az tuti hogy 4 hósan ha tápszeres, akkor elkezdhetnéd etetni, szépen zöldségek, gyümik, aztán 5-6 hónaptól már kis husi is :)


Ráadásul azért sem értem a dokitokat, hogy nem is nevezhető kövérnek a babád, sőőőőt 5300 gramm az nem nevezhető ducinak 4 hósan, lehet szegény tényleg nagyon éhes :((


Sok sikert, jó egészséget (az utolsó által írt honlap meg tökjó én mindig kaptam választ ott)

2009. jún. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
És hogy kell neki mecsinálni a gyümi zöldségeket?Turmixoljam le,és higitsam tápszerrel?És mennyit,hogy egy nap?Milyen arányba?Semmit nem tudok,az orvost sajna nem tudom megkérdezni :(
2009. jún. 16. 10:52
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kezdj el nyugodtan hozzátáplálni. A dokitok szerintem sem normális, pont mint a mienk volt annak idején. Rengeteg tejem volt, de ő a tápszeres babákat szerette, illetve az "óriásbébiket". Folyton piszkált, hogy ne szoptassak, inkább tápszerezzek, mert a gyerek fél éves korára nem duplázta meg a súlyát (arról feledkezett csak meg, hogy majdnem 4 és fél kilóval született). Én a végére ráhagytam, ő fújta a hülyeségeit én bólogattam mindenre. Az anyatej mellé kapott gyümölcsöt, főzeléket, neki meg mondtam, hogy átálltunk a tápszerre. Szerintem nem kell mindenről beszámolni az orvosodnak, csinálj mindent úgy, ahogy Te jónak látod, te ismered a gyerekedet.
2009. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó kommentedre: először almalével kezd a kóstoltatást (pár kiskanállal), ha az már megy, akkor jöhet a püré. (Almareszelőn lereszelve vagy turmixolva.) Lehet egy pici tápszert is hozzákeverni, ha úgy jobban izlik neki. A lényeg, hogy először csak keveset adj neki és fokozatosan emeld az adagot. Alma után jöhet a barack, répa, sütőtök, krumpli, banán, stb. Egyszerre mindig csak 1 újdonságot adj neki és figyeld, hogy mi fogja a hasát és mi nem. Ha valamelyiktől megfájdul a hasa, vagy szorulása lesz, akkor várj még vele.
2009. jún. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!