Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerek orvosom (szerintem)...

A gyerek orvosom (szerintem) tiszta hülyeségeket beszél, nektek mi a véleményetek? Lécci olvassátok el.

Figyelt kérdés
4 hnapos lesz a babám a héten.Már több mint egy hónapja tápszeres,mert már nem szopott tovább.nem tudni mért,biztos lusta volt,vagy megunta a cicit,van ilyen.Én is jobb szerettem volna anya tejet adni neki,de ha nem szopik akkor nincs mit csinálni.na de nem is ez a lényeg.Tehát már kb lassan másfél hónapja tápszeres. Olyan 5300 gramm körül van.Nagyon jó étvágya van szerencsére,és sokat enne,de az orvos azt mondta hogy csakis max 750 ml-t ehet egy nap.De a kisfiam többet enne.Zokog az ételért anyira éhes már,errew felhívom az orvost hogy nem tudom betartani,mert éhes a baba és sír,erre azt mondja hogy akkor haggyam sírni,mert ha többet adok neki 7,5 decinél akkor komoly betegsége lesz,meg a veséje is komolyan meg károsodhat.Mert a tápszertől beteg lesz azt mondja.És akkor meg kérdeztem hogy akkor 4 hónapos kora után egy kis gyümölcsöt zöldséget (répa,alma,stb amit lehet már adni) adhatok-e,erre azt felelte hogy nem tudja hogy én honnan vettem hogy 4 hónapos babának lehet már ilyeneket adni,és hogy szigorúan tilos,mert az is leterheli a szervezetét.Pedig a pépekre is az van rá írva hogí 4 hós hortól adható. Éhezni meg csak nem hagyom már....Szerintetek?Ti hogy csináltátok,mi a véleményetek erről?
2009. jún. 16. 09:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Inkább nem minősíteném az orvosod. Lehet, hogy másikat kellene keresnetek. Én 2,5hónapos korában kezdtem (védőnő és orvos javasolta) a hozzátáplálást és már akkor sem volt semmi baja a gyümölcsöktől. Ha éhes nyugodtan adjál neki. Szerintem a doki sem méri, hogy ennyit ehet és nem többet.
2009. jún. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Bár az én fiam soha nem evett tápszert, én a helyedben igenis adnék enni a babának. Persze nem 3x annyit, de azért nehogy már éhezzen szegénykém.

A tápszeres babáknál szerintem a hozzátáplálást is hamarabb el lehet kezdeni, természetesen ezt is csak szépen lassan, fokozatosan.

2009. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Ne hagyd sírni a babád. A tápszer adagot csak fokozatosan emeld. Gyümölcslével elkezdeném a helyedbe, utána a gyümölcsel. Alma, öszibarack. A orvosnak meg nem kell mindent tudnia. Mi a védönö tanácsára 3 hos korátol eszünk gyümölcsöket, most 4 hos. A tápszert 100 milivel kezdtük 6-7 szer evet, utána 130 mili, tegnaptol meg 180 mili. Mi most 6,5 kilo körül vagyunk.
2009. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Hülye a doki,ne törődj vele.Adjál enni a babának,ha éhes.És a hozzátáplálást is nyugodtan kezdheted!!!!
2009. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez így elég furcsa. Haegy picivel többet adsz neki a tápszerből nem hiszem hogy baja lesz. 4 hós kor után szerintem már lassan, fokozatosan el lehet kezdeni a kóstoltatást (almával, sütőtökkel, esetleg tejpéppel). A fő tápláléka még a tápszer kell hogy maradjon, dehát a hozzátáplálás amúgy sem egyik napról a másikra történik. Persze én nem vagyok orvos, de 4 hós kora után szerintem már lehet próbálkozni ezekkel.

Még valami: nem lehet, hogy csak túl mohón eszik a babád és még nem érzi, hogy "leért" a tápszer a pocakjába? Vagyis biztos hogy éhes még?

Az én fiam mindig olyan mohón eszi a tápszert, hogy amikor elfogy elkezd sírni, de pár perc után, büfi után megnyugszik és semmi gond nincs.

2009. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem nem lesz baja a babádnak ha egy kicsit többet eszik.Max egy kicsit kövérebb lesz de azt meg úgyis kinövi,vagy a pocakja fájhat ha túleszi magát.Az én fiam (6,5 hós)sajnos 3 hós korától tápszeres.Én mindig egy kicsit többet csináltam neki és annyit evett amennyi jólesett.Az én dokim azt mondta,hogy amire rá van írva,hogy 4 hónapos kortól adható azt adhatom neki.Persze szoktatni kell az új dolgokhoz.Szerintem egy kis gyümölccsel nem ártasz neki.

Kitartás

2009. jún. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

én sürgősen keresnék a környéken másik gyerekorvost. ugyanis orvost választhatsz nyugodtan másikat, bármikor!

Az, hogy több tápszert eszik, nem annyira jó, de nem azért, mert beteg lesz tőle, hanem mert megfájdulhat a pocija. nem próbáltad neki a 2-es, laktatóbb tápszert adni esetleg? lehet, hogy abból nem kérne többet. Amúgy szerintem mindig annyit adj neki, amennyit kér, tudják ők nagyon jól, mennyire van szükségük!

Gyümivel, zöldségekkel pedig nyugodtan próbálkozz, ha te jónak látod, mert a tápszeres babáknál lehet már kóstolgatni. mire érdemi mennyiségeket fog megenni meginni belőle, úgyis 5-6 hónapos lesz. próbálj gyümilevet kóstoltatni vele, ha az megy, utána a püréket lehet. zöldségek közül a sütőtök és a krumpli lehet az első, ezeket általában szeretik. jó kóstolgatást:-)

ja a dokidhoz még annyit: mondd azt neki, amit hallani akar, és csináld úgy, ahogy te jónak érzed! Az én dokim a mai napig megvan azzal áldva, hogy biztos, hogy tejérzékeny a gyerekem, mert egyszer volt egy ekcémás kiütése. Azóta már kitotoztam, hogy az öblítő ütötte ki. a gyerek már 3 hónapja eszik mindenféle tejterméket, tojást, kenyeret, stb. a doki meg csak írkálja neki a Ha-s cuccokat, meg van veszve vele. hát akkor írja fel neki, tápszert nekem mindegy mit eszik. ha megkérdezi miket eszik a gyerek, felsorolk néhány gyümit meg zöldséget és kész:-) A védőnönk jókat mosolyog rajtam, ő is az én véleményemen van.

2009. jún. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Váltsál dokit!!!

Mi is tápszeresek voltunk és még nem volt fiam 4hós már elkezdtem a hozzátáplálást, még jót is tett pl. az emésztésének...

Előtte volt, hogy üvöltött már két óránként a kajáért én adtam neki, 3hós korában meg teát kevesebb granulátummal, mert lehet, hogy néha csak szomjas volt.

2009. jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Úgy szoktam neki adni hogy 3 óránként ilyen 110 ml-t.Kb úgy elég neki,csak többre jön rz így ki mint 750 ml egy napra,és azt mondja a doki hogy zet szigorúan be kell tartani.Nem értem mi baja lenne tőle.Tudtok esetleg egy gyerekorvost akit lehet hívni ilyesmi kérdésekkel?
2009. jún. 16. 09:55
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 3,5 hónapos tápszeres baba és négyszer eszik egy nap 250 grammot. Szóval fiatalabb is és többet is eszik jóval. Semmi baja nincs és a dokim is tudja, hogy ennyit eszik. Míg anyatejet kapott 7-8 hetes korában már megevett 180 grammot. Az nem bűn ha a gyereknek nagyobb étvágya van.
2009. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!