Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálhatnék 1 éves...

Szikra veronika kérdése:

Mit csinálhatnék 1 éves fiammal aki már egy hete minden éjjel ordít és csak akkor nyukszik meg ha közénk tesszük?

Figyelt kérdés
Nem akarjuk közénk szoktatni mert úton van a kistesó és nehéz lenne aludni mellette. Valaki tud nekem tanácsot adni, hogy nyugtasssuk meg az ő ágyába? Vagy esetleg vegyünk neki másik ágyat ami már nem kiságy?
2009. jún. 16. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:

valoszinü a kisteso miatt csinalja ezt. Erzi mar, hogy uton van. Azert gondolom ezt, mert különben meg tudnatok nyugtatni az ö agyaban is.

En csak azert nem gondolom, hogy az uj agy most alkalmas lenne, mert ha igazam van-bar igy latatlanban nehez konkretumokat mondani, nyilvan mas oka is lehet-akkor az csak meg több valtozas lenne. Tudom, furan hangzik, de beszelgessetek vele sokat az erkezö kistesorol, ne lasson TV-t, tartsatok esti "ritualet", es ne altassatok a ti agyatokban, ha nem akarjatok odaszoktatni, mert persze, hogy neki ott a legjobb es ott szeretne mindig aludni. Ha felsir ejszaka, vedd ki addig, tartsd az öledben, amig megnyugszik, beszelj hozza, aztan, ha megnyugodott rakd vissza, ha szoktad altatni altasd vissza, ha nem, akkor en meg par percet bent maradnek, enekelnel, meslenek, ilyesmi, elmondanam, hogy most ejszaka van es aludni kell, reggel talalkoztok. Innentöl, ha felsir, en csak bemennek megnyugtatni, de az agybol mar semmikepp nem vennem ki, nehogy elkezdje ezt a jatekot. Nyilvan faraszto, de eddigi tapasztalatim szerint celravezetö. Remelem tudtam segitni.

2009. jún. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz túl nagy lelki traumát a gyerekednek és azt sem szeretnéd, ha a testvérféltékenység keserítené meg a jövőtöket, akkor szegény kis egyévest ne tedd ki magad mellől! Nem hiszem el, hogy nem tudtok így aludni. Legalább a párod aludjon vele, ha te nem tudsz semmiképp. De az a picur pontosan érzi, hogy nagy változás van és természetes, hogy így reagál. Ha kényelmetlen hármasban az ágyban, akkor tegyétek az ő kiságyát szorosan a tiétek mellé, az talán segít. De engedd, hogy veletek legyen.
2009. jún. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
en nem engednem, es nem azert, mert szivtelen vagyok, hanem, mert nem az a gyerek erdeke (hozza kell tennem a szülö erdeke sem). Ez csak rövidtavu megoldas, de NEM OLDJA MEG A PROBLEMAT!!!!
2009. jún. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ismerős a helyzet, de mi már túlvagyunk rajta. 2 hétig tartott.

Mi azt csináltuk, hogy amikor hajnali 3kor menetrend szerint felsírt, bevittük a mi szobánkba, felültettük az ágyunkra. Odaültünk mellé és adtunk játékokat neki. Fél-1 órán át eljátszadozott, utána visszatettük a kiságyba és aludt tovább.

Most elalvás után fél órával sír fel, de már nem vesszük ki a kiságyból sem, csak bekapcsoljuk neki az akváriumos lámpát. Ettől félhomály van a szobájában, megnyugszik és vissza alszik. de 2 napja már erre sincs szükség:)

2009. jún. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Soha nem tettem az ágyunkba. Ha kellett 10x bementem hozzá megsimizni, visszafektetni. Volt, hogy 2,5 óráig tartott. De aztán pár nap múlva vége lett az "őrületnek". Ha ordít, akkor ordít... minden nappal kevesebbet, aztán újból átaludta az éjszakát. Nem volt könnyű, de ez az ő érdeke is. Egyébként nem hinném, hogy egy egyéves már féltékeny lenne egy még meg sem született gyerekre... Gyerekágy pedig korai, szerintem.

Cumizik egyébként? Én végső esetben be szoktam kenni dologéllel, amig elszopogatja többnyire lenyugszik. EGy próbát megér! Sok sikert!

2009. jún. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!