Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet összefüggés? Kisfiam (8...

Lehet összefüggés? Kisfiam (8 hónapos) pár napja evés közben elunja magát, és csak úgy marad meg az etetőszékében, ha szórakoztatjuk.

Figyelt kérdés
Azzal ijesztgetnek, hogy ennek az lesz a vége, hogy majd úgy kell utána rohangálnunk az étellel. Nagyon félek, mert a családban van/volt ilyen kisgyerek.
2009. jún. 15. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

szerintem nincsen összefüggés. az én fiam is ezt csinálja. van, hogy 3 részletben sikerül megennünk a kaját, mert egyszerűen nem bírok vele. ilyenkor leteszem játszani, tíz perc múlva megint nekiülünk, így aztán lassan elfogy. Én azt vettem észre, hogy egyszerűen nem érdekes számára az evés, ezért aztán nem akar rá időt fordítani. játszani, pakolni rakodni, minél több dolgot látni, körberámolni a lakást, na ez tetszik neki:-) még le sem ér a feneke, már pattan négykézlábra és vágtat, hogy mit is lehetne megint szétkapni:-)

én ennek ellenére nem félek attól, hogy futnom kéne utána a kajával majd, remélem, hogy megváltozik, ahogy a kis tudata nyílik és meg lehet neki magyarázni, hogy minél gyorsabban megesszük, annál előbb lehet menni a játszóba.

2009. jún. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt mikor ennyi idős volt a lányom. Bohóckodni énekelni kellett neki, meg ilyene. Most másfél éves, és megnyugtatlak, hogy nem szaladgálás közben eszik. Van hogy elunja magát, ha nagyon nem bírja, akkor kiveszem az etetőszékből, jön-megy kicsit és utána újra megkínálom az étellel. Ha kéri, megy vissza a székbe, ha nem, akkor végeztünk az evéssel.
2009. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. jún. 16. 08:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!