Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött második csemetémmel...

Újszülött második csemetémmel hogyan csináljam jól a porontyok ellátását, ha lánykám nem megy oviba?

Figyelt kérdés
Szegény egész nap csak azt látja, hogy a kisöccsét pesztrálgatom, etetem, altatom , nagyon sokszor sokáig büfiztetem, aztán elölröl. Rá meg annyi időm sincs sokszor , hogy az alap dolgokban segítkezzek neki. Pedig nagyon hiányzik már mindkettőnknek egy kis kettecskén töltött idő. Nem tudok kettészakadni, hogyan kell profin csinálni kettővel?
2012. márc. 31. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Be kell vetni apukat! Gondolom dolgozik, de azert pl vallaja be a pici esti furdeteset(nalunk igy van) vagy hetvegen vigye setalni a picit mig ti egyutt vagytok a naggyal. Amugy meg ha van kedve segithet a kicsi korul amit amr tud, nem irtad hany eves. Nekem fiaim vannak de nagyon szeret a nagy a kicsinel segiteni. Vagy jatszatok ugy hogy legyen o is anyuka es egy babaval csinalhatja o is amit te a picibel. De szerintem az a legjobb ha az uj jovevenyt szoktatjuk hozza a megszokott napirendunkhoz es nem a nagyet alakitjuk at teljesen. A pici konyebben megszokja hogy nem ugranak hozza az elso szisszenesre. Ez kesobb igencsak hasznos lehet. A nagynak en mindig elmondom, hogy amig a pici nem tud valamit olyan ugyesen megcsinalni mint o addig segitek neki, de utana mar o is egyedul fog enni stb, es hogy vele is igy volt mikor pici baba volt. Es mikozben a torpevel vagyok is mindig megdicsergetem a tesot, hogy milyen ugyesen elvolt egyedul, es ha mast nem is tudok beszelgetek vele, vagy enekelek neki, ezt mar a picurka, is elvezi. Ja hat a hazimunka az sokszor a nap vegrere marad mikor mar alszanak de hat ez van:)
2012. ápr. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt. Nem mehetett bölcsibe, hisz otthon van anyuka, viszont kicsi volt az ovihoz (2éves múlt mikor a kistesó született).

Nálunk van baba-mama klub amit a védőnő csinált oda minden héten elmentünk kettesben. Illetve volt, hogy mig a kicsi a karomba evett a szabad kezemmel kirakósoztam a lányommal. Vagy ha apa hazaért kettesben mentünk vásárolni. De persze így is sokszor el kell mondani, hogy nem a kicsi körül forog a világ majd mindig, ahogy nő majd ő is olyan ügyes önálló lesz mint te...majd együtt fogtok játszani...

Már mindketten ovisok és nagyon jól el tudnak játszani együtt. Persze azért testvéri viták vannak (hol nincs?) De a bajban mindig összefognak :)

2012. ápr. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amikor a kicsi szopizik, le lehet ültetni a nagyobbat is és mesélni neki. Én még legóztam is fél kézzel.

Büfiztetni nem tudom, miért kell olyan sokáig a picidet, de hacsak nincs valami probléma vele, tedd oldalra, úgy aludjon, akkor gond nélkül kifolyik a cucc. Meg kell támasztani a hátát, hogy ne boruljon fel és kész - én mindig így csináltam.

Játszótérre jártunk, a babakocsiban vagy a hordozókendőben jókat aludt a kicsi, a nagyobbal meg tudtam foglalkozni.

Nálunk nem volt ez probléma soha, pedig apa nagyon sokat dolgozik, van, hogy egész héten nem látjuk, utazik, stb.

2012. ápr. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amúgy nálunk is a lány az idősebb, a fiú a második. Pont két év van köztük. :-)

Most jön a harmadik, 10 hét múlva. :-) A középső és a kicsi között 22 hónap lesz.

2012. ápr. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hordozd a kicsi, máris felszabadul a kezed:). Nem kell altatni, büfiztetni. Háton hordozott picikével tudsz játszani, olvasni, akármit csinálni a nagyobbal. Mivel egészen más életkorban vannak valószínűleg,a féltékenységtől sem kell tartani a miatt, hogy a kicsi rajtad van ő meg nem, hiszen mások az igényei. És ha felszabadult a kezed, könnyebben össze is bújhattok a nagyal ha épp azt szeretné:).
2012. ápr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát, őszinte leszek, az én bébim most öt hetes , és több mint 6,5 kiló. A kenguruval majd leszakad a derekam 10 perc után.... :( És még nem tudja tartani a fejecskéjét sem.
2012. ápr. 2. 20:39
 7/7 anonim ***** válasza:
A kenguru nem is jó hordozó eszköz. Pont azért mert kényelmetlen a hordozónak és a baba sem tudjja felvenni benne az ideális pózt. HOrdozókendővel tudnád őt háton is hordozni, ami nem terheli a hátad és a gátad.
2012. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!