Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos fiamat ma diétára...

7 hónapos fiamat ma diétára fogta a doktornő, mert 10 kiló (és 76 cm). Tudtok diétás tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
4500 grammal, 57 cenitvel született. 5-ször eszik egy nap, reggeli 260 ml tápszer(azt hozzáteszem, hogy 1-es tápszert eszik még mindig), tízórai gyümölcs, kb 200 gramm, ebéd főzelék, szintén 200 gramm, ez általában krumpli valamivel, uzsonna gyümölcs magában vagy tejpéppel, vacsora 260 ml tápszer. A tejpép helyett tiszta gyümölcsöt fogok adni, de ezenkívül hogyan diétáztassam? Mert rákérdeztem, de az volt a válasz, hogy oldjam meg, okos vagyok én :S
2009. jún. 15. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én babám 8 hónaposan volt 10 kiló és 72 centi.Anyatejes.Én kérdeztem hogy nem sok-e és a doktornő és a védőnő is azt mondta,hogy nem fogjuk fogyókúráztatni:)Persze viccesen.4200 g-al született.Szerintem tudja a babád,hogy mennyit kell ennie.És majd megnyúlik,vagy kevesebbet fog enni ha jön a foga.
2009. jún. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem sok az én fiam 5,5 hónapos és 9kg és kb 70 cm ő 4120dkg és 53 cm született

az én dokim soha nem mondta hogy kövér vagy diétázzon, hogy lehet egy babát diétáztatni?

és nem is eszik sokat a picid, amúgy is ő eleven nagy súllyal született akkor ne várja hogy 7kg legyen

szerintem konzultáj más gyerek orvossal is

2009. jún. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem értem a doktornődet! Az én fiam 3580g és 59 cmrel született, és 5 hónaposan 9 kiló és 72centi volt, a 6hós mérete kb 10 kiló és a 9-12 hó közötti rucikat hordja. Nekem soha nem mondta a dokink, hogy détáztassam. Hozzá teszem, szeintem egy csecsemőt nem is szabad, mert tudja,hogy neki mire van szüksége, és ha kúszik, mázsik úgyis ledolgozza. Ahogy nézem az adataitokat a Te fiad is elég hosszú ehez a súlyhoz!Szerintem nyugodtan csináld úgy ahogy eddig (ami a fiad igénye) és hagyd rá a dokira amit mond. Ja az én 6 hós fiam egyáltalán nem dagadt és a napi menüje 260 tápszer reggel, 1üveges gyümi tízóra, ebéd 2 üveg bébikaja főzelék, uzsi egy üveg főzelék (a védőnő tanácsolta hogy ne gyümit, hanem főzeléket adjak) vacsi 200-240 jóéjt tápszer. Ugyan diétába nem tudtam segíteni, de másba hátha. Vannak nagy babák.
2009. jún. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocsi, de én nem tudok diétás tanácsokat adni, viszont nem vagyok biztos benne, hogy egy kisbabának diétáznia kéne, bár én nem vagyok orvos...

A mi kislányunk 6 hónapos, és 9,4 kg, 74 cm, de senki nem mondta, hogy diétáznia kéne!

2009. jún. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tutira nem foglalkoznék ilyennel! Egy baba ösztönösen tudja mit mennyit (legalábbis evés terén). Nem értem az ilyen "okosokat". Diétázzanak ők! :) Rájuk tutira ráfér! :)
2009. jún. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek! Én is furcsálltam a dolgot. Egyáltalán nem kövér baba, sőt, szép formás.
2009. jún. 15. 19:51
 7/9 anonim ***** válasza:

A fiam 4400 grammal és 57 cm-rel születet, 7 hónaposan 9,2 kiló és 77 cm volt. Ezt az előrehaladott súlyfejlődést a mai napig is tartja, most 9 és fél éves, 40 kilónált öbb és 145 cm. (kicsit husi)

A lányom ellenben, aki 4 kilóval születet, egy hete volt 3 hónapos és csak "csak" 5 és fél kiló, csak anyatejes.

Nem tudom, mitől függ, valószínű, mert az egyik fiú és a csontozata is erősebb.

Viszont mozgásfejlődésben egy hónappal előbbre van, mint a bátjya volt ebben a korban, mert múlt héten hasra fordult.

2009. jún. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen jól eteted a babádat. A pépet estleg tényleg érdemes elhagyni, de egyébként egyáltalán nem esztek sokat!
2009. jún. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Most néztem meg a kiskönyvben, van egy táblázat a gyermeked tökéletesen a "csíkon" van :) :) hosszban és kilóban is, vagyis úgy fejlődik ahogy a "kisnagy"könyvben van írva :) tehát nem kell diétáznia. Amiket meg leírtál nem sok kaja, add neki ezek után is így szerintem. Bár én nem vagyok orvos, de a kiskönyvet valószínű orvos írta vagy legalábbis megnézte, úgyhogy akár azis lehetnék :)

2009. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!