Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bírom lassan idegekkel!...

Nem bírom lassan idegekkel! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos, gyönyörű kisfiam. Nagyon szeretem őt, de már 1 hónapja az őrületbe kerget minden egyes séta vagy utazás alkalmával. Egyszerűen nem lehet rávenni, hogy üljön le a babakocsiba, mindig fel akar állni, ami viszont balesetveszélyes. Ha bekötöm a vállánál lévő biztonsági övet, akkor óriási hisztibe kezd és addig tekergeti magát, amíg ki nem tud csúszni belőle, vagy olyan pozícióba nem kerül, ami szemmel láthatóan kényelmetlen neki. Ilyenkor megigazítom, de jön a hiszti újra. Ha nem kötöm be a vállánál lévő övet, akkor szimplán feláll. Ugyanez a helyzet, ha autóban utazunk: a gyerek üvölt, ha berakom az ülésbe, fel akar állni. Hiába hajolok oda hozzá beszélek neki vagy adok neki rágcsálni valót, esetleg játékot. Próbáltam már elterelni a figyelmét, kivenni a kocsiból, ami tetszik is neki, de hát nem tudom egy séta keretein belül végigcipelni a környéken, ahhoz már elég nehéz. Egyedül nem tud még menni, segítséggel tipeg, tehát a babakocsiból nem tudom kivenni. Anyukámék azt mondják, hogy hagyjam, majd abba hagyja a hisztit, mert ez csak hiszti. Ez utóbbival tisztában vagyok, de nincs szívem hagyni üvölteni. Mit lehet ilyenkor tenni? Engedni nem szeretnék, mert nem tartom jó ötletnek, hogy álljon a kocsiban, mert akármi történhet, akár ki is eshet belőle és nem szeretném, hogy hozzászokjon ahhoz, hogy hisztivel bármit elérhet. Ráadásul ez már 1 hónapja megy, minden második nap, amikor sétálni megyünk. Emiatt lassan már csak 2-3 percesek lesznek a régi 1 órás séták, mert mindenki néz megvetően, a gyerek meg üvölt. Előre is köszi a segítséget!
2009. jún. 15. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Ne az befolyásoljon, hogyan néznek a többiek. Nekik ez cirkusz, neked a kisfiad.

2. Halgass a szivedre, ha azt súgja, ez nem hiszti, akkor nem is az.

3. Kicsit nehéz lesz, de próbáljátok ki a kendőt vagy a hordozót. Ne vedd meg, hanem menjetek el egy kendős tanfolyamra együtt, ott helyben kipróbálhatjátok, mi a kényelmes neked, mi a kényelmes a kisfiadnak. Nekünk az oldalüléses póz jött be. 2 éves koráig hordtam így a kislányomat.


És ne add fel!

2009. jún. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
milyen bkocsid van? babakocsi váltást ajánlom hátha az segítene.
2009. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is babakocsit váltottam, egy sima esernyő babakorcsira ruháztunk be. + tűrtem. Már messziről tudták a boltosok például, hogy jövünk. Aztán egyszer csak elmúlt. Kitartás, ez hiszti. :-)
2009. jún. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nekünk is! A megoldás: egy tricikli, vagy más, szülőkaros járgány! Imádják, ki se lehet a fiamat ráncigálni! Használtan vettük 7euer Ft-ért.
2009. jún. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az ötleteket. Már babakocsiváltás volt, két alkalommal is. A harmadik kocsit tapossuk és nevén nevezve a dolgot: anyagilag nagyon megterhelő, hogy már a harmadik babakocsit vettük meg és hát eléggé leleményes a gyerkőc. Azonban tény és való, hogy hisztiről van szó, hiszen ha kiveszem, akkor nyomban abba hagyja az üvöltést. Azt nem hiszem, hogy kényelmetlen lenne a járgány, mert bár az első kocsink használt volt, de az utóbbi kettő teljesen új, üzletből kihozott.

Utazás közben, ha autóba rakom ugyanez a helyzet: már kicseréltük a babahordóját is, mert abból is kifordult vagy hatalmas hisztit vert le. Viszont autóban semmiképpen nem megengedhető, hogy biztonsági ülés nélkül utazzon!

2009. jún. 15. 17:53
 6/6 anonim ***** válasza:

totál felesleges volt másik babakocsit venned:) de erre már rájöttél. a babád azért csinálja ezt, mert sétálni szeretne. a lakásban szokott már sétálgatni ha kapaszkodik? v oldalazgat? egész egyszerűen az utcán is ezt szeretné, és ezzel semmi baj nincs... az én fiam is csinálta 1-2 hónapig, mikor járni tanult. mostmár akkor ül a kocsiban, ha elfáradt. vedd ki nyugodtan, engedd lépkedni. kimozogja magát, aztán visszaül...

az autósülésben pedig megy az állandó szórakoztatás. ugrálnak a kutyák, repkednek a bankkártyák, de legalább ő jót szórakozik, és csücsül a kis fenekén:)

2009. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!