Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlélhető egy ilyen nyaralás?

Túlélhető egy ilyen nyaralás?

Figyelt kérdés

Zsákfalu a világ végén; térerő nincs, csak ha kimászol a völgyből; orvos, védőnő nincs (kb. 30km-re nagyváros, közelebb kisebb faluk, hogy ott van-e orvosi ügyelet, még nem tudom); parasztház (1 szoba+fürdő, nyári konyha a ház végében) folyóvízzel (lágy víz, de kénes, fogyasztásra nem ajánlott), villannyal, fatüzelésű kazánnal; padló hideg járólap; hűtő nincs; háziállatokat nem tart a házigazda, de macskák vannak a környéken (vadállatok a kert végében, illetve a bekötőút mentén - két éve párzási időszak alatt egy szarvasbika kergetett meg bennünket, szerencsére volt kerítés).

Szerintetek túlélhető mindez egy 6 hónapos tápszeres, illetve lefejt anyatejet is kapó, már hozzátáplált (gyümölcs) babával, aki még nem mászik?

Csapvizet fürdetéshez itthonról viszünk a babának; az anyatejet az aktuális étkezés előtt fogom mindig fejni, így nem lesz szükség hűtőre; a nagyvárosi orvosi ügyelet, illetve ügyeletes patika telefonszámát, címét a mobilokba beírtam; kullancsokra vigyázunk (hogy bio galaktiv kullancsriasztót használunk e majd, még nem tudom).

Mire figyeljünk még? Esetleg van itt olyan anyuka, aki hasonló "nomád" körülmények közé (pl.: sátrazni)vitte az egy év alatti babáját?

Tudom, sokan élnek ilyen körülmények között, nem őket akarom megbántani, félre ne értsetek, csak arra vagyok kíváncsi, milyen óvintézkedéseket kell megtennünk, illetve mire kell figyelnünk, hogy ez a nyaralás kikapcsolódás legyen mindannyiunk számára, s ne történhessen baj. Nagyvárosban élünk ugyanis, s egy számunkra is valamilyen módon ismeretlen/idegen közegbe/körülmények közé készülünk.


2009. jún. 15. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy túlélhető, csak kalandnak kell felfogni, nem rémálomnak.

Azt írod, már megkergettek ott, tehát nem ismeretlen, tudod, mire számíthatsz.

Vigyél a babának habtapi szőnyeget, azon jól ellesz:-)

No problem...

2009. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A babának anyukájára van szükség. Te ott leszel, meg a cicid is. Más nem kell. Még a fürdés is elhanyagolható pár napig. Legyen nálatok lázcsillapító, kullancs- és szúnyog riasztó, sok jó kedv és derű.

Ne üljetek a kőpadlós házban, hanem pelust le és ki a természetbe (esetleg vegyetek fel egy kis bugyit, hogy mászás közben azért ne zavarják a hangyák).


Én még gondoskodnék egy kényelmes hordozó kendőről, mert kirándulás közben felülmúlhatatlan.

2009. jún. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
háááááááááát, te nem fogsz pihenni, az biztos! :))))
2009. jún. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A habtapi nem szerepelt a csomaglistán, de most felkerült ő is. Szegény párom! Már így is másfél oldalas a lista. :-)

Egyébként nekem is pihenés lesz, higgyétek el. Egyrészt kimozdulok itthonról, másrészt a párom is kiveszi a részét a gyereknevelésből. Most is épp pancsiznak. A sikongatásból ítélve már tutira úszik a szoba. :-)

2009. jún. 15. 21:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!