Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen "időpontokban" eszik...

Milyen "időpontokban" eszik 6-7 hós körüli babátok?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mit rontok el, de nálunk elég változó, minden attól függ, kislányom hogyan ébred reggel, éhes-e vagy sem. Az éjjeli egyszeri kaját is beszámítva, egy nap 7-8-szor eszik. Szerintem ez sok, de egyszerűen nem tudom befolyásolni, azt pedig nem pártolom, hogy hagyjam sokáig sírni, mert mondjuk még nincs "kajaidő". Egy ideig le tudom foglalni, de csak egy ideig. Ja, tápis a kicsi, s még nem eszik meg semmi mást, pedig próbálgatjuk.
2009. jún. 15. 10:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, egyszeri evéskor max 90-120 milliket eszik.
2009. jún. 15. 10:23
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 5x eszik egy nap, de már 2 hónapos kora óta. Már délben eszik főzeléket is, kb 150 g-ot. 6 hónapos. Biztos, hogy azért sír, mert éhes? Próbáld meg minden nap 5-10 perccel tovább húzni 2 kaja között, és akkor nagyobb adagokat is fog enni. Amúgy szerintem ha már eszik rendesen főzeléket, az majd jobban eltelíti és akkor később kér majd.
2009. jún. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia, az én fiam 7 hós, így eszik (+/- fél óra):

7: szopi

10: szopi

13: főzelék, kb. 130 gr

16: szopi

18:30: tejpép gyümölccsel, kb. 160 gr

20:00: pár korty szopi, de ez újabban kimarad

2:00: szopi

Naponta emellé tea vagy víz, kb. 2 dl.

Nem lehet, hogy azért sír, mert szomjas?

A főzeléket egy hete sikerült kiváltanom, másfél hónap alatt. Ezelőtt két szopi közt ette.

2009. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

7,5 hónapos a kislányom, már kb. 1,5 hónapja így eszik.

Reggeli (ébredéstől függ) fél 8-fél 9 körül: 200 ml tápszer (pár hete 165 ml volt csak)

Tízórai 11-fél 12: gyümölcs 120-190 g (+ babakeksz néha)

Utána alszik.

Ebéd fél 2-2: főzelék (+ hús vagy rizs+hús)

Uzsonna fél 5 körül: gyümölcs + joghurt vagy főzelék vagy tejpép

Általában utána alszik, de néha előfordul, hogy előtte.

Vacsora fél 8-fél 9 között: 200 ml tápszer.

Legtöbbször fürdés előtt, ha nem éhes, akkor utána. Ha utána sem, akkor éjfél körül felébred enni. (Nem sokszor fordul elő.)

Kitartás, nálunk is nehezen indult be, sokáig nem akart zöldséget enni!

Próbálj több folyadékot adni (víz, tea), talán segít!

2009. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!