Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket lehet adni...

Milyen ételeket lehet adni egy 10 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos és csak 7300 gramm. De jókedvű, sokat mozog, és nem néz kis elesettnek, de mégis aggaszt, hogy ilyen kevés a súlya. Nem eszik meg szívesen semmit, pedig már az összes zöldséget, gyümit (amit lehet kipróbáltunk). A védőnéni letiltott minket a gluténről, meg a tejtermékekről is, nehogy allergia legyen, de most már tanácstalan vagyok, mert valamit csak kéne ennie a kislányomnak, mert így nem fog soha hízni. Plusz egy konkrét kérdés: most akkor lehet adni kiflicsücsköt és kenyeret vagy nem? MErt az is glutén, vagy rosszul tudom. Mindenki mást ír és mond, már össze vagyok zavarodva. Segítsetek!!!!!
2009. jún. 15. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:
szia az en lanyom hat hos kora ota szopogatja a kenyer hajat es a kiflit,langost tepertos pogacsat.8 es hel hos kislany.
2009. jún. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kismamablog.hu-n van egy nagy babaszakácskönyv hozzátápláálási tanácsokkal, illeve innen is tudsz ötletet meríteni: [link]


A kifli is tartalmaz glutént. Ha ennyire kell, illetve szeretnéd tartani magatokat a rendhez, akkkor adj neki glutén mentes termékeke, sok pékségben lehet már kapni.

2009. jún. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én sose foglalkoztam ezzel a glutén-témával...van a kiskönyvükben egy táblázat, mikor mit ehet, azt betartottam, ennyi. Szerintem 8-9 hónapos kortól ajánlott a lisztféle (először teljes kiőrlésű, majd bármi, keksz, kifli, ilyesmi) én kukóval kezdtem ezeket, (kukorica, pufi, vagy mi a neve:)) meg bulátával, de a kölesgolyót utáltam, mert túl pici, nem tudja megfogni és csak félrenyeli. Szerintem ha uzsira vagy tízóraira adsz neki tejpépet, attól hízni fog, ha ez a célod, savanyított tejtermék is mehet, nyugodtan adj neki joghurtot, bele kekszport, az biztos ízleni fog, én ennyi idősen már adtam vajaskenyeret falatkákban, mert nagyon szívesen eszik kézzel, lényegében minden olyat adtam, amit mi eszünk a fűszeres, paprikás, tejes, tojásos dolgokat kivéve (tojásfehérjét még nem ehet, de sárgáját már kell is) A sajtot is imádják, reszelve a kajába, vagy ha ügyes falatkáknak is, légy kreatív :) Ha nincs allergiája semmire (sztem már kiderült volna, ha van), hagyatkozz erre a klassz kis táblázatra, ami a kiskönyvben van :)
2009. jún. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lányom 9,5 és most már talán 7,5kg, de már vagy 2-3 hónapja alig hízik. Nekem se eszik meg szívesen főzit-gyümölcsöt, csak a tejpépeket, de van amikor azt se. Pont ebben a cipőben járok én is, nem nagy a súlya, de szép gömbölyű, jókedvű, eleven, akkor csak nem lehet baj. Én csak ezért nem mentem még vele a dokihoz, védőnőhöz, mert ha látszana rajta, hogy keveset eszik, már rég rákérdeztem volna. Amikor 1hete látta a orvos, védőnő, nem is említettem, hogy rossz evő, és a súlyára is azt mondták, hogy jó és szép fejlett baba.

Elvileg, ha le vagytok tiltva a glutánről akkor nem ehet kiflivéget se. De kérdem én,ha se glutén, se tejtermék akkor mit adhatsz a babának???Adott helyette alternatívát? És miből derül ki, hogy allergia-e? Nem kéne akkor kivizsgálni? Szerintem inkább kérdezd meg a dokit, mert a védőnők néha teljesen mást mondanak, mint a dokik. Nagyon remélem, hogy nálatok is, nálunk is elmúlik ez a nem-evős időszak. Próbálj meg nem parázni ezen,/hahaha bagoly mondja...:o))/ mindenhol azt mondják, hogy a gyerek így éhen nem hal, annyit magához vesz amennyi kell neki.


Minden jót nektek

2009. jún. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Mindenkinek köszi a válaszokat. Ki fogom próbálni a tejpépet, hátha az bejön, a tápszertől undorodik, beleszagol és elfordul. A kicsi nem allergiás, hanem én vagyok pollenallergiás, és ezért mondta a védőnő, hogy ne adjak neki tejterméket ill. glutént. Alternatívát annyit mondott, amit mindenki tud, hogy kölesgolyó, buláta, meg rizsgolyó és kukoricaliszt, meg rizsliszt száraz rántáshoz. Szerintem nálam kreatívabb anyuka nem sok van, kis túlzással már majdnem fejen állva is etettem :) ez van, szerencsés akinek nem válogat a babája. No mindegy, majd elmúlik, végsősoron egészséges, és nem kövér, nem is akarom, hogy elhízzon, csak hát mindig aggódik az ember. Mégegyszer köszi a válaszokat, minden jót Nektek!

2009. jún. 16. 13:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!