Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » D vitamint hogyan adjátok be?...

D vitamint hogyan adjátok be? Meddig? Milyen gyakran?

Figyelt kérdés
2009. jún. 14. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden nap legalább egy cseppet én mindig fürdés után. Legyen egy fix idő, hogy ne felejtsd el, mert a kicsinek fontos, hogy megkapja.

Ha a doki úgy rendeli, lehet, hogy 2-3 cseppet is kell adni neki minden nap-napjban egyszer, egyszerre.

Én mikor kicsi volt, kiskanálba tettem egy kis anyatejet (ha nincs, vizet, vagy tápszert) és abba cseppentettem. Most, hogy már nagyobb, a szájába cseppentem az üvegből.

Legalább egy éves korig kell adni, és utána oszlik a vélemény. Ha jön a nyár, sokan már nem adják, de akkor is jó legalább másfél-két évig adni, de van ahol 3 évig adatja a doki.

Tehát hajrá, hozzá kell szokni!:-)

2009. jún. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az attól függ. A cseppet: 1x egy nap kiskanálban egy kis tejcsiben. A tablettából minden másnap egyet kell adni.Ugyanúgy, csak meg kell várni míg feloldódik.

Egyébként a gyerekorvos, v. a védőnő megmondja.

(egy ápolónő)

2009. jún. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mire jó a d vitamin?
2009. jún. 14. 21:22
 4/7 anonim ***** válasza:
A D-vitamin alapvető feladata a vér kalcium-, és foszfor szintjének szabályozása, a csontok erősítése, és az egészséges fogazat fenntartása. Tanulmányok kimutatták, hogy a D-vitamin fontos a csontritkulás megelőzésében is, ez a betegség a csontokat porózussá és törékennyé teszi. D-vitamin nélkül a szervezet nem tudja felvenni a kalciumot a táplálékból, bármennyit fogyaszt is az ember belőle.
2009. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
közvetlenül szájba kell csepegtetni, különben elvész a kanálonm, cumon stb a negyede.
2009. jún. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amíg nagyon pici volt, kanálba cseppentettem, bár tényleg a fele a kanálon marad.

Most, hogy már nagyobb, a szájába cseppentek napi 1 cseppet. Mindig fürdés előtt, így nem marad el. Édesen nyitja a száját, mint egy fecske, ha meglátja közeledni az üveget. :)

Ha véletlenül 2 csepp sikerül, másnap nem kap.

1 éves korig napi 1 csepp, 1-3 éves korban ősztől tavasz végéig napi 1 csepp. Ezt mondta a gyerekorvos.

Ne felejtsd el beadni, fontos!

2009. jún. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 1 hetes kora óta amióta adni kell a szájába cseppentek. Most már ügyesebb vagyok, eleinte volt hogy nem akart jönni, aztán egyszerre 2 csepp. De azt mondta a doki hogy semmi baj, max másnap ne adjak.
2009. jún. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!