Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire fontos a babatorna?

Mennyire fontos a babatorna?

Figyelt kérdés
Anyukám sokszor veszekszik velem, hogy nem minden héten járunk el a babatornára. Ő gyógypedagógus, és szerinte, ha elbliccelem a tornát, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy később diszlexiás lesz a gyerek. Én szívesebben viszem a gyereket úszni, az reggel van, amikor meg a tornát tartja a védőnő, olyankor mindig alszik a pici.
2008. ápr. 14. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egyik gyerekemet se vittem tornára, és tök normálisak... úszni se hordtam őket. Szerintem ezek ilyen divat-dolgok, akkor kell, ha úgy tűnik, gond van, nem fejlődik rendesen.
2008. ápr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tartom valószínűnek, hogy a tornának köze lenne a diszlexiához, hiszen az a képességekkel áll kapcsolatban. A torna inkább a testet fejleszti, szerintem erre az úszás is pont megfelel. Az én véleményem, hogy hallgass a saját megérzéseidre, ne másokéra. Hallgasd meg anyukád véleményét, de úgyis te döntöd el, mit csinálsz szívesen a babáddal:-)
2008. ápr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Anyukám ezt azzal indokolja, hogy az a fajta mozgás az idegrendszer érésére van pozitív hatással. De megkérdeztem, ő sem vitt engem tornára anno, mert nem is volt ilyen, aztán mégsem vagyok diszlexiás. Remélem nem lesz baj :) Csak az úszást jobban be tudom illeszteni a napirendbe, mellesleg én is úszom, már nagyon kicsi korom óta.
2008. ápr. 17. 12:39
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hordom babatornára a kisfiamat, hanem itthon minden reggel megtornáztatom, este pedig masszás utána fürcsi. Szerintem így azt is megtanulja, mikor van reggel és este, mivel majdnem minden nap ugyanúgy kezdődik és végződik.

3 hónapos kisfiú anyukája

2008. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!