Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen főzelékeket ehet egy 7...

Milyen főzelékeket ehet egy 7 hós kisfiú?

Figyelt kérdés
SEMMILYEN FŐZELÉKET NEM ESZIK, CSAK A GYÜMÖLCSÖKET....pedig próbáltam borsó-krumpli, alma-krumpli, répa-krumpli...Szeretnék én főzni neki, hogy ne kelljen méregdrága bébiételeket vennem. Miket szeretnek? Hogyan készítsem el? Az is érdekel, hogy zöldség-gyümölcs legyen benne! Nagyon köszi, tapasztalt anyukák segítsetek 1-2 főzi-recepttel, mert úgy látszik elég válogatós... Jaj, az fontos szempont, hogy legyen tőle kakija, mert nagyon ritkán produkál....
2009. jún. 14. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha édesszájú, próbáld meg a meggy-krumplit vagy az alma-krumplit (a krumpli helyett főzhetsz rizst is) csirkehússal. A gyümölcsöt kis cukros vízben is főzheted. Az egészet botmixerrel pépesíted.
2009. jún. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!!!! Ha előtte fóliában megsütöm a krumplit, almát, úgy finomabb, de nem fogja a székletet?
2009. jún. 14. 18:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Valóban finomabb, ha megsütöd (a meggyet persze nem). A kisfiamnak nem fogta a székletét, de neki a banán sem fogja meg... De ezek nem "fogósak" szerintem.
2009. jún. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Édes a répa, a sütőtök, a cukkini. Én alma-bármi, őszibarack-alma-krumpli, cukkini-répa-alma, banán-alma-rizs, banán-csirke-krumpli-alma,... pépeket szoktam csinálni.

Az én lányom a karfiolt, borsót, brokkolit egyáltalán nem eszi.

Van a Kecskemétinek Zöldséges spagetti pulykahússal, meg Vegyes zöldségek csirkehússal(?) bébiétele, az én lányom azokat imádja.

Adhatsz őszibarack-rizs-csirkemell pépet, vagy meggy-krumpli-csirkemellet is, nálunk az is bejött. Meg a paradicsomos burgonya (üveges).

Általában párolom vagy főzöm a zöldségeket, húst, majd összeturmixolom. Védőnő szerint pici só, bio vegeta, fűszerek (majoranna, kakukkfű, babér,...) mehet bele.

A répa, krumpli, zöldség a húslevesből is kiszedhető, ha nem főzöl túl fűszeresen.

Adhatod a "zöldeket" is, de sok gyerek nem eszi meg. Spenótot pl. tápszerrel készítettem. Saláta adható, megfőzöd, turmixolod, esetleg krumplival.

Cukkinit meg kell hámozni, ha nagy magok vannak benne, akkor kimagozni. Sütőben sütve, főzve, párolva adható.

A csirkemellet ha lefagyasztod (jégkockatartó), elő tudsz venni mindig egy kicsit.

Ha van olyan gyümölcs, amit imád (nálunk az őszi), csinálj olyan ételt, amiben sok van belőle + kevés zöldség. Aztán emeld fokozatosan az adagot. Mindig egy kicsivel több legyen a zöldség, kevesebb a ...(nálunk őszibarack :) ).

2009. jún. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!!! :)
2009. jún. 14. 18:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!