Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első babás anyuka vagyok és...

Mókica84 kérdése:

Első babás anyuka vagyok és szoptatok. Mik azok az ételek amiket megehetek? Másik kérdésem h 3hetes kisbabának a napi 340ml anyatej elég -e? szopásonként 40et eszik általában de van h sikerül 50et ennie. Mennyit kell ennie?

Figyelt kérdés

Most 3hetes a kislányom és bár egy két dologról tudom h nem ehetem meg pl:k betűs ételek,de nem tudom pontosan h mi az amit ajánlanak ilyenkor?

Még azt hozzá tenném hogy koraszülött(36hétre) alig 2kgval nem tudom h ezt mennyire számít.


2012. márc. 24. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Testsúly kilónként "kell" ennie naponta 125/150 grammot. Egyik doki 150et, másik 125öt mondott. Tehát ha most mondjuk 2 kiló, akkor a 150et szorzod be 2vel. Ha 2,5 kiló, akkor 2,5-el szorzod be. De ez inkább a tápis babákra vonatkozik, anyatejesnél ugye mondják az igény szerintit. Szerintem lehetne több is, de így hogy ilyen picike, valószínüleg elég neki. Figyeld a reakcióit. Mérd le hetente fürdés előtt, nézd, hogy gyarapszik-e. Ha igen, és napközben sem nyűgös, akkor elég neki. Ha jól számolom, neki még a méhben lenne a helye, tehát gondolom gyenge még szegény. A szopi meg fárasztó. Ami nem baj, csak meg kell erősödnie, hogy többet tudjon enni. amikor kér, adj neki.


Kaják: hüvelyesek, k betűsek(káposzta, karfiol, stb) amiket kerülni érdemes, mert puffasztanak, és attól fájhat a hasa. Ha fáj a poci,akkor adj neki espumisant, vagy infacolt, esetleg édeskömény teát.

2012. márc. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elsőnek teljesen igaza van, nekem ugyanígy mondta anno a doki. 3 hetesen engedtek minket is haza, ő akkor 50-60-70 ml-ket szopott, nem emlékszem pontosan, de nem volt még 3 kg. Ha a súlya szépen nő, akkor az sem baj, ha kevesebbet eszik, mert ha elég tápláló a tejed, akkor kevesebb is elég lehet neki mennyiségre. Egyél sok sajtot, túrót, joghurtot, tojást, húst, zöldséget és gyümölcsöt, alma, sóska, krumpli, répa, stb.
2012. márc. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

attól függ hogy hasfájós e a babád vagy sem

az enyém szerencsére egyáltalán nem volt hasfájós, így én ettem mindent, még puffasztó dolgokat is

2012. márc. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Snapette ***** válasza:

Mondok valamit: ne foglalkozz a decikkel, és sokkal knnyebb lesz neked is, a babának is. Én is szoptattam, most is szoptatom, tizenegy hónapos most (most már mást is eszik), és gőzöm nincs, hogy hány decit és milit evett. Ha igény szerint szoptatod, akkor annyit eszik, amíg jóllakik, és mikor elég volt, akkor abbahagyja. Hiába mondják, hogy ennyit meg ennyit kell ennie, ha nem kell neki annyi, akkor hiába ülsz mellette és noszogatod, hogy még egyen, avagy pedig ha több kéne, akkor talán elveszed, mert elég volt? Szerintem szopiztasd, mikor felkel enni, és mikor abbahagyja, akkor jóllakott.

Hogy mit ehetsz, az meg nagyban függ attól, hogy milyen a babád. Én mindent megehettem, és sosem volt hasfájós a kicsim, soha egy perc plusz ébrenléte nem volt ilyesmik miatt, de ki lehet próbálni: eszel valamit a "tiltott listáról" és megfigyeled, hogy aznap és következő nap van-e valami hatása babucnál. Ha nincs, akkor eheted. És kipróbálsz megint valamit. Egyszerre mindig egyet, hogy tudd, miről van szó, és hagyj két nap átfutást a dolognak.

2012. márc. 25. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!