Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babát is védi még az...

1 éves babát is védi még az anyatej a betegségekkel szemben?

Figyelt kérdés
Fokozatosan eljutottunk a kisfiammal odáig, hogy már csak esténként kap szopit (máskor már nem is kéri), de a napokban megbetegedett és nem tudom segít-e neki gyorsabban meggyógyulni a gyakoribb szoptatás. Van egyáltalán még betegségekkel szembeni védő hatása?
2012. márc. 12. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy van. Az immunanyagok ugyanúgy benne vannak végig az anyatejben, tehát védik a babádat, csak a tápanyagértéke nem elegendő elvileg 6 hónapon túl.
2012. márc. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van bizony védő hatása!

Az én kisfiam csak esténként szopizott, amikor 22 hósan elválasztottam. Rá 2 hétre kórházban voltunk tüdőgyulladással. Addig csak enyhe, magától gyógyuló megfázásai voltak. Egyesek szerint nincs összefüggés, de én esküdni merek rá, hogy van. Ezért a második babámat, ha minden jól megy - nagyon sokáig fogom szopiztatni. De ez más téma.

Szerintem adj neki gyakrabban, ha elfogadja: megnyugtathatja, hidratálja és benne vannak az immunanyagok.

2012. márc. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én megmondom őszintén, nem tudom mert mindkét ismerősöm akik sokági szoptattak, a gyerekeik igencsak betegesek voltak. Egyik ismerősöméknél is kétéves a gyerkőc és szopik minden nap többször, de már két kezemen nem tudom megszámolni hányszor volt beteg. Minden lehetséges járványt elkapott. Másik gyerkőcnek aki szintén sokáig szopizott, meg két hétig tart mire kikecmereg a betegségekből.


Annyi tuti van az anyatejben, hogy a KISBABÁT védi, de hogy a gyerekeket is, az az én tapasztalataim alapján csak urban legend. De talán csak az én rokonaim és ismerőseim gyerekei betegesebbek, mint az átlag sokáig szopizók, nem tudom.

2012. márc. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, kisfiam csak hat hónapos korági szopizott (magától hagyta abba), és kb. négyszer volt másfél éves kora alatt náthás, mind a négy alkalommal kb. 3 napig...láza sosem volt.
2012. márc. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Úgy látszik akkor ez baba- és tejfüggő.
2012. márc. 12. 13:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyerekorvosunk azt mondta, 6 hónapos korig védi az anyatej a fertőzésektől a babát. Ha a nagyobbak betegek voltak csak miután betöltötte a kicsi a fél évet, akkor mondta, hogy ne menjenek a közelébe amíg betegek.
2012. márc. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekünk is azt mondta a gyerekorvosunk, hogy 6 hónapos koráig véd
2012. márc. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok.

Ezt találtam:

" Bár hathónapos kor után a szoptatásnak sokan nem tulajdonítanak nagy jelentőséget, hiszen ekkor a baba jelentősebb kockázat nélkül már szinte mindent ehet, a WHO (Egészségügyi Világszervezet) mégis azt ajánlja, hogy a gyermek egyéves koráig az anyatej legyen a fő táplálék, és a szoptatás lehetőleg kétéves korig tartson. Ennek az az oka, hogy a gyermek immunrendszere a második életév során teljesedik ki. Kétéves kor előtt csak az anyatejben levő védőanyagok és gyulladáscsökkentő faktorok segítségével tud hatékonyan dolgozni. A második életévben termelődő tej, noha rendszerint már kisebb mennyiségű, mégis nagy jelentőséggel bír az egészség megőrzése szempontjából."

Itt: [link]


Remélem már jobban vagytok...

2012. márc. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!