Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónapos a kisfiam....

3 és fél hónapos a kisfiam. Adhatok neki tehén tejet?

Figyelt kérdés
Sajnos egyre kevesebb a tejem. Most tápszert adok az anyatej mellé, nagyon sokat bukik lehet hogy nem bírja a tápot? Vagy azért bukik mert keveredik benne a táp és az anyatej? Nem tudom, hogy mit tegyek mit adjak neki? Korai lenne még neki a tehéntej? Egyébként biotejre gondoltam.
2009. jún. 13. 20:06
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Továbbra is tápot fogok adni neki mindenesetre azért hétfőn beszélek a gyerek orvossal hátha másik tápszert javasol majd. Inkább a tehéntejjel én is várok még pár hónapot.
2009. jún. 13. 20:49
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Tehéntejet azért nem ajánlják egy éves kor előtt, mert a benne lévő fehérje az ember számára nehezen emészthető, a babák számára pedig emészthetetlen, felfújódást és egyéb emésztési problémákat okoz. Ugyan ez vonatkozik a kecske és egyéb tejekre is. A tábszerek készítésekor ezeket a fehérjéket feldolgozzák, amitől az könnyen fel tud szívódni. Régebben azért adtak feles vagy harmados tejet és azért csepegtettek bele citromot, hogy kevésbé legyen megterhelő a babák szervezetének.

Én nem vennék piacon tejet a gyerekemnek, mert nem tudom, honnan, milyen körülmények közül jön. A különböző táp és vegyszerek a forralás után is benne maradnak.

A bukás lehet attól, hogy a cumisüvegből evés közben több levegőt nyel, mint szopizás közben. Nem hiszem, hogy ez nagy gond lenne, de ha komolynak látszik, beszélj az orvossal.

2009. jún. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj még tejet,ha nem is vársz egyéves koráig,a 3,5hó akkor is nagyon korai.A speciális AR-es tápszerek (anti-reflux) kifejezetten bukós babáknak vannak kitalálva.
2009. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
82%
[link] itt alaposan leirja hogy miert is nem jo a tehentej. Bar szerintem tulzas 3 ev alatt ne adni neki.
2009. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
20:25 vagyok bocsi tehéntejet akartam írni :))
2009. jún. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A 3,5 hó korai, de 8-9 hós kora után szerintem már adhatsz neki. Én fogok a fiamnak. Nagyon nem vagyok megbarátkozva a tápszerrel, akkor inkább tehéntej. Én is kaptam 7 hósan, tesóim is és nincs semmi bajunk. Pedig azért az nem volt olyan rég.
2009. jún. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!