Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónapos a kisfiam....

3 és fél hónapos a kisfiam. Adhatok neki tehén tejet?

Figyelt kérdés
Sajnos egyre kevesebb a tejem. Most tápszert adok az anyatej mellé, nagyon sokat bukik lehet hogy nem bírja a tápot? Vagy azért bukik mert keveredik benne a táp és az anyatej? Nem tudom, hogy mit tegyek mit adjak neki? Korai lenne még neki a tehéntej? Egyébként biotejre gondoltam.
2009. jún. 13. 20:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%
Nyugodtan adhatod neki,ha felerész tejet és fele rész vizet adsz,természetesen felforralva.
2009. jún. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

mindegy, hogy bio, vagy nem bio, akarhol elolvashatod, hogy egy eves kora elött ne adj neki tehentejet, meg nagyon picike...

Sajnos nem tudom, hogy mi miatt lehet ez, de tejet meg semmikepp ne adj neki. A vedönö nem mond semmi ertelmeset? nem szik tul gyorsan? Megbüfizteted közben is? Tudom, eleg alap dolgok, de en is hajlamos vagyok egyböl összeesküves elmeleteket felallitani, es a legegyszerübb megoldas nem jut az eszembe...

2009. jún. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
masodik vagyok, az elsötöl kerdeznem: hogyhogy lehet ilyen hamar tehentejet adni neki? Mindenhonnan az folyik (nekünk a vedönö es a gyerekorvos is egyertelmüen kijelentette), hogy nem szabad adni egy eves kora elött. Te adtal? Nem lett semmi baja? Köszi :) A kerdezönek bocs az offert
2009. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Van bukós babáknak külön tápszer szólj a gyerek orvosnak hogy mi a probléma és ír fel neki olyat.Szerintem sem kellene még a tehéntej nagyon pici még a babád.És próbáld evés közben többször büfiztetni.
2009. jún. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Nekem három gyerekem van,mindegyik kapott tehéntejet és nem lett semmi bajuk.Igaz,akkor még nem volt ennyi " tudományos " nézet.Nem lett egyik sem tejallergiás,igaz,az is hogy nem boltból vettem a különféle módon kezelt tejeket.
2009. jún. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
anyatejet most nem ajálják olvas utána hogy miért nem jó ababáknak. Ha sokáig bukik és minden evésnél akkor mond az orvosnak de szoktak a kicsik bukni nekünk 5 hónaposan kezdödött és most 7 hósan már nem bukik, de már 5 hósan fözelékezik. Mi is anyatej- táposak voltunk.Cseréj tápot ha gondolod.
2009. jún. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Semmiképp ne adj neki tehéntejet! Jó a tápszer, a szopizástól is bukhat, az nem baj. A tápszer már nem olyan, mint régen, jobb minőségű. De azért a szoptatást se add fel, rakd gyakrabban mellre, meglátod lesz tejed!

A tehéntejtől tejallergiát, atszmát stb kaphat.

2009. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egy hós kora óta úgy etetem a babát, hogy szopik, utána kiegészítem táppal.

Nem volt belőle gond, szerintem nem az a bukás oka nálatok sem.


A tehéntej dolgot döntsd el te.

Mi is felnőttünk tehéntejen, csak újabban van ez a fokozott óvatosság a mindenféle allergia miatt.

Rajtad múlik, bevállalod-e.


Én meg mondom őszintén, még nem mertem, de magam sem tudom, hogy miért.

Ott van az emberben a félsz.


Pedig van lehetőségem igazi tehéntejet venni, árulnak a piacon.

ÉN még pár hónapot várok vele.


4 hós a bébi

2009. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

NEM, 1 év alatt nem szabad.

Mi is sokat buktunk,de aztán kinőtte.

2009. jún. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Négy hósan kaptam tehéntejet, tiszta ekcéma vagyok. Nem rögtön jön ki mindenféle gond, ha hajlamos rá, hanem jóval később, nekem pl 12 évesen. Ha nem muszáj, Miért kockáztatnál? Azt tudtátok, hogy a bolti tejből közel tíz féle antibiotikum mutatható ki? Ez a tej már korántsem ugyanaz, mint amit a mamák emlegettek, hogy őket is azzal etették, még sincs semmi bajuk...
2009. jún. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!