Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire kell aggódni...

Tényleg ennyire kell aggódni ezek miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sokszor olvasom itt is, meg könyvekben is, hogy le kell szoktatni, rá kell szoktatni bizonyos dolgokra a babákat. Gondolok itt az éjjeli evésről leszoktatás, a darabos ételre szoktatás, a cumi használata, szobatisztaság és stb. Tényleg ennyire szigorúan kell vagy inkább hagyni kell, hogy a gyermek a maga ütemében csináljon vagy ne csináljon bizonyos dolgokat? Remélem érthető voltam :)

Nálunk most pl. az éjjeli kaja a "gond" 8 hónapos de egyszer még eszik, sokak szerint már nem kéne neki ennie. Le kéne szoktatni, én meg csak vívodom, hogy most igen vagy nem. Mert teával, vízzel meg hígított tápszerrel már próbálkoztam, így csak a sírni hagyás maradna az meg nem az én műfajom. Tényleg muszáj lenne leszoktatni? Vagy elhagyja magától?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2009. jún. 13. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vallom,ha sír éjjel,és a tea,víz nem jön be,és éhes,és egy rendes teljes adagot megeszik éjjel is,akkor had egyen amíg igényli.Miért éhezzen,vagy sírdogáljon,ráadásul addig te sem pihensz,és a vége úgyi az etetés.Ezek olyan dolgok amiket mindenki maga dönt el,mi a jobb neki és babájának,de pl én nem veszem olyan tragikusan a dolgokat,majd megtanul darabosat enni ha lesz elég foga,majd megtanul járni ha eljön az ideje.Ha valami nagyon gond ,azt úgyis észreveszi az ember,és lehet a megfelelő szakemberhez fordulni.
2009. jún. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagyobbik lányom most 7 éves. Még 2 és fél évesen is evett éjszaka egy nagy cumisüveg tejet. A fiam másféléves koráig evett éjszaka.Én ebböl nem csináltam nagy ügyet, amig igényli adtam neki.
2009. jún. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is 8 hónapos. Én nem látok benne semmi kivetnivalót, hogy éjjel is eszik. Dokinéni mondta, hogy le kéne szoktatnom az éjszakai szopiról, de nekem eszem ágában sincs. Ha kéri akkor biztosan éhes, tehát adok neki. És inkább megszoptatom és alszunk tovább, minthogy hagyjam sírni, vagy teával itassam.

Mostanában (pl ma is) vannak olyan éjjelek, amikor nem kel fel.

2009. jún. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Minden gyerek más,tehát nincs szentírás-

Igaz viszont,hogy egy 8 hós gyereknek már átkellene aludnia az éjszakát.Ha 3-4 hós korától kezdve fokozatosan kitolják az esti és a hajnali evés közti időt,akkor a szervezete beáll egy ritmusra,és mindig hosszabban alszik éjjel.Az éjszakai evés nem tesz jót a gyomrának sem.

Most viszont már nem sokat tehetsz,legfeljebb fokozatosan húzod az időintervallumot egy -egy evés között.

2009. jún. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam már 9 hós is elmúlt, még most is kel éjszaka enni. ordít, míg nem kapja meg a kaját, nem is próbálkozom teázásokkal. egyen, ha éhes. én úgy gondolom, erről idővel magától is le fog szokni, ha már olyan mennyiségű és tápértékű kajákat tud napközben megenni, hogy ne éhezzen meg éjszaka.

Én a kiságyban alvással voltam szigorú az elejétől fogva. az első héttől ott aludt, és mindig egyedül aludt el. áldom érte magamat, mert a mai napig akár este, akár napközben leteszem, és max 10 perc nyűglődés /sírás nélküli mocorgás, morgás, dumálás, párnapakolás/ után szépen elalszik egyedül. ezt nem bántam meg.

2009. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem pedig egy 8 hónapos gyereknek még egyáltalán nem KELL átaludni az éjszakát. Van, aki már 6 hetesen átalussza, van, akinél a fejed tetejére állhatsz, de csak 2 évesen alussza át az éjszakát (a saját két gyerekemről beszélek, azonos nevelés, azonos szülők, mégis nagy különbségek). Én a helyedben más miatt sem aggódnék. Persze igyekezz egészségesen nevelni a gyermeked, de a legtöbb dolog (cumi, éjszaka átalvása, stb.) többnyire magától is megoldódik. Más a helyzet pl. a bilire szoktatással, de az már egy más téma...
2009. jún. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

szia! az én babám magától szokott le az éjjeli evésről, 6 hónaposan. akkor kezdett rendesen enni gyümölcsöt, főzeléket és váltottunk tápszert. amikor nappal megette az adagát, éjjel nem kelt.

tehát szerintem a babák bizony akkor kelnek, ha éhesek. ha a pár korty tea megnyugtatja, nem kell kajcsi, de amíg nem, bizony adni kell a hamit.

2009. jún. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, énis úgy gondoltam, hogy amíg éhes addig adom neki. Mert betol egy egész adaggal :) és néha még korog is a pocak :)
2009. jún. 13. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!