Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet néha hőemelkedése?

Mitől lehet néha hőemelkedése?

Figyelt kérdés
Babám 3 hónapos és naponta legalább egyszer hőemelkedése van. 37,5-t mérek a fenekében, jól mér a lázmérő leellenőriztük. Már teljes kivizsgálást csinált a doki, labor meg minden. Nem tudja ő sem szerintem mitől lehet. Mondjuk nekem is mindig 37 körüli a hőm, lehet rám hasonlít, vagy ez hülyeség. És jövő héten oltás, a rotát is kapja, nem lesz így baj?
2009. jún. 13. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de szerintem tök fölölegesen méregeted naponta többször a baba hőjét.Minek? Ha lázas lesz, úgyis észrveszed.Attól is függ, a hő, úgy mint nálunk, hogy mikor méred. Ha közvetlenül ,akkor, mikor kiveszed a jó meleg kiságyból,akkornyilván magasabb lesz. Nyugi, ne csinálj magadnak több gondot, mint amennyi van!Az oltástól belázasodhat valóban, de,ha a popsiban mérve 38.5 lesz, akkor adj neki lázcsillapítót,és nyugi.
2009. jún. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nek is magasabb a testhőmérsékletem, mint mondjuk pl a páromnak, vagy afiamn ak,de egyik gyerenek sem mértem/mérem naponta a hőjét.

Ha egy gyerek beteg, hőemelkedése van, lázas, az látszik, tök fölösleges méregetni.

2009. jún. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

előző

A kisebbik 3 hónapos, de még soha nem mértem.

2009. jún. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért baj ha aggódik? ez egy normális dolog, én is mindig mindenen tudok parázni, gondolom ti is nagyon aggódok a picitekért csak ezt nem veszítek észre, és ez nem is gond!


kérdezőnek: szerintem ez miatt ne aggódj, az én fiamnak is magasabb szokott lenni a hője, popsiba nekünk is 37,5 nekem azt mondta a védőnő, hogy a külső hőmérséklettől is függ, főleg most a nagy melegben, ne aggódj, biztos nem lesz és nincs is semmi baja a picikédnek!

2009. jún. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem mérném, ha nem érezném melegnek a fejecskéjét és mivel nincs bennem beépített hőmérő ezért megmérem, nem kellemetlen neki, bízom benne hogy ez tényleg nem jelent rosszat. köszönöm a válaszokat
2009. jún. 13. 15:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a többit!

A gyermek hője 36,6-36,9 fok nappal.

Este mindig magasabb.

A lázra is érvényes,mindig késő délután megy föl.

Talán adsz is valamit rá?

Csak nem.

Furcsa doki,hogy egy ilyen esetre kivizsgálást készittet.

2009. jún. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

végbélben a 37.5 =37.0 fokkal. arra nem kell neki semmit sem adni, felesleges.

38.5 öt mérve végbélben arra kell adni kúpot!!

végbélben -0.5 fok!!!


egy védőnő!

2009. jún. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is sokszor 37,2 a hője.Én is aggódtam,hátha valamire utal,hisz ők még nem tudják jelezni,ha valamit is éreznek,max sírnak.Nekem orvos mondta,hogy ne aggódjak,mert végbélben csalóka lehet,az az 1-1 tized az semmiség,ajánlotta,mérjem ilyenkor hónaljban,és tényleg ott nem jelentkezett.
2009. jún. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
persze hogy nem adtam neki semmit, csak kicsit megijedtem hogy mindig melegnek éreztem a buksiját és mivel hála istennek nem volt láza így nincs viszonyítási alapom
2009. jún. 14. 14:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!