Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell adni a tojássárgáját?

Hogy kell adni a tojássárgáját?

Figyelt kérdés
10 és fél hós a babám, és már állítólag lehet neki adni heti egyszer. De hogy, főzelékbe keverve? Persze előtte gondolom meg kell főzni.
2009. jún. 13. 10:46
 1/3 anonim ***** válasza:
én megszoktam főzni a tojást egyben, aztán kiveszem belőle a tojássárgáját, és hozzáteszem a főzelékéhez. van, hogy tojássárgáját, van, hogy sajtot szoktam bele reszelni, mikor melyik illik inkább az ételhez. ezt nem hallottam, hogy csak heti egyszer szabad adni neki. miért? én eddig adtam neki 2szer is
2009. jún. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nekem a védőnő mondta. leírnál egy konkrét receptet is amibe teszel?
2009. jún. 13. 10:53
 3/3 anonim ***** válasza:

az én fiam már mindenféléket eszik ,tejtermékeket is. tegnap éppen tejszines karfiolt evett. ezt így csinálom:

közepes krumplit és néhány szirom karfiolt felkockázok. 5 evőkanál tejet és két evőkanál főzőtejszint megmelegítek, beleteszem a zöldségeket, és 20 percig párolom. kicsi vizet kell hozzá önteni, különben odakapja hamar. mikor kész, ezt turmixgépbe teszem, hozzáteszek egy kis petrezselyemzöldet. én szárítottat használok, illetve egy tojássárgáját. összeturmixolom az egészet és már eheti is. esetleg sajtot is reszelhetsz bele. Szerintem nagyon fincsi, még én is megnyaltam utána a kanalat:-)) Amúgy a tojássárgáját szinte minden kajához teheted. borsófőzelékébe is szoktam tenni egyet, krumplit ha csirkével csinálok, abba is jól illik.

2009. jún. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!