Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg igaz, hogy a babák...

Tényleg igaz, hogy a babák többsége tápszeres?

Figyelt kérdés

Itt olvastam és nagyon meglepett. Én fordítva gondolom.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


2009. jún. 12. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem.De lehet. A statisztikák mindig a megkérdezettekre vonatkoznak.
2009. jún. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hova számolod azokat, akiknek pótolni kell az anyatejet. Én úgy gondolom, hogy ők vannak viszonylag sokan.
2009. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Én azt olvastam, hogy 50-50 %. Pedig genetikailag kb a nők 5 %-a nem tud szoptatni. Szerintem azért lehet, mert ha bármi probléma van a szoptatással, mindenki egyből rohan a patikába tápszerért, ahelyett, hogy próbálkozna a tejet serkenteni. Ha cumisüvegből kap tápszert a baba, utána már nem fog kínlódni a tejért, és a maradék is elapad.
2009. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem igazán jól tettem fel a kérdést, mert nem mindegy, hogy hogy értelmezzük. Én újszülöttekre és mondjuk 4 hónaposnál kisebb babákra gondoltam. Tudom, hogy később majdnem minden baba kap tápszert, mielőtt tehéntejet ihatna.


Ezt most találtam a neten, védővői összefoglaló:


"A hazai kórházakban jelenleg az édesanyák 90%-a kezdi el szoptatni gyermekét. Ez jóval magasabb arány mint az EU átlaga (60%). Ugyancsak pozitív fejlemény, hogy a mesterségesen táplált csecsemők aránya évek óta 7% körül állapodott meg."


A maradék 3% anyatejet kap csak üvegből? Mert egyébként nem értem.

2009. jún. 12. 17:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a többség tápszeres lenne. Sokan lehetnek, de pl. a környezetemben velem együtt kb. 10 ifjú anyukát ismerek, és mind kizárólag szoptatott a baba 4-6 hónapos koráig.
2009. jún. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a statisztika-részlet a kórházban töltött első napok eredménye, h' ott, abban a 3-5 napban hányan kezdik meg a szoptatást, és hány százaléknak kell tápszert adni. De ez nem jelenti azt, h' aki tápot kap a kórházban, azt később nem tudja szoptatni az anya (pl. koraszülöttek esetében, vagy mondjuk nálunk a baba megbetegedett, és két hétig csak fejni tudtam és tápot is kapott, de otthon már szoptattam). Szerintem elenyésző azoknak a száma, akik valamilyen hormonális probléma miatt nem tudnak, vagy saját döntésük okán nem akarnak szoptatni. Illetve egyetértek azzal, h' a legtöbb tápszerezés valószínűleg abból ered, h' kiegészítést kell adni vagy a kezdetektől, vagy pár hónap múlva, de ha bármilyen formában és mennyiségben, bármennyi ideig kap anyatejet a baba, azt én már nem tekinteném tápszeresnek, bár ez nézőpont kérdése. Aki szerint mindenki, aki tápszert ad a babájának, az lustaságból és hozzá nem értésből teszi, az nyilván másként gondolja.
2009. jún. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Magyarországon pozitív az, hogy y védőnők ennyire biztatnak a szoptatásra. Itt inkább csak az nem szoptat, aki nem tud. Külföldön sokan azért nem szoptatnak, mert korán vissza kell menni dolgozni, vagy mert félnek, hogy ronda lesz a cicijük.

A Suttogó pl. mindig a tápszeres babákról ír. Zárójeles megjegyzés, hogy mi van, ha szoptatod.

2009. jún. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig pont azt mondom, hogy mindenki csak beszél a szoptatásról, de senki nem mond semmit. Ha az én védőnőmön, meg orvosomon múlt volna, már 3 hetesen csak tápoztunk volna. 2 hetes korában felírtak tápszert, mert alig gyarapodott, most, 5 hónaposan is használjuk, de csak elenyésző mennyiségben, de ha én nem vagyok kitartó, illetve a babám nem lett volna motiválva, biztos abbamaradt volna. Az orvosnak, védőnőnek az volt a legegyszerűbb, hogy tessék, itt a recept, váltsák ki a tápot. De egy szót sem ejtettek arról, hogy esetleg még néhány napot próbálkozzunk, nem fog éhenhalni ez a gyerek. Szerintem sokak, akik tápra térnek át, lehet ilyen problémájuk is, hogy nem kapnak segítséget. Pedig a védőnő azért van, hogy segítsen. Tudom, h se le, se rá nem beszélhet semmire, nem is kell, de mire a baba megszületik, ismerik annyira az anyukát (kéne), hogy tudja, mi a vágya..
2009. jún. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges!mivel eddig bárki aki megkérdezte,hogy szoptatok,és én mondtam,hogy igen,egyböl jött a vélsz,hogy gratulálok! Jé. mondom mivan?miért kell ezért gratulálni,sajna ezért....
2009. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!