Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek már elég korán (kb 6...

Akinek már elég korán (kb 6 hetesen) átaludta a babájuk az éjszakát azoktól szeretnék kérdezni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy amikor a babátok átaludta az éjszakát akkor milyen időközönként evett előtte, és hogy változott-e valami azután, hogy nem kellt fel éjjel? Hány órakkor eszik a Ti babátok?

Az én babám tápszeres, 6x eszik (5, 9, 13, 17, 21 óra).Szóval ha átalussza az éjszakát majd, akkor nappal nem 4 óránként, hanem 3 óránként kell etetni, vagy egy-egy étkezés alkalmával többet kell neki adni, hogy meglegyen a napi mennyiség?

Hogy is van ez?


2009. jún. 12. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem 6 hetesen már átaludta az éjszakát a lányom. Mi 5* eszünk eszünk egy nap(6,10,14,18,21) Őállította fel ezt a rendszert magának.5 hós kislány anyukája
2009. jún. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell sűrűbben etetni,és nem a napi mennyiségnek kell meglenni,hanem annyit kell neki adni,amennyit kér. (nem kell kimérni neki az ételt,mert egyszer többet,máskor kevesebbet eszik egyszerre.) Ez a gyakorlatban kialakul majd.
2009. jún. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy át alussza-e az éjszakát vagy sem az nem attól függ, hogy mennyire van jól lakva. Vagyis persze befolyásolja a jóllakottság az éjszakai ébredést de nem minden esetben ez az ok! Mi 6 hósak vagyunk és még mindig előfordul, hogy bár már csak egyszer de felébredünk. Ja tejcsis a babóm. Mi legalább 4 hós koráig kétszer háromszor fent voltunk éjszaka.
2009. jún. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom a kórházból hazajövet már átaludta az éjszakát. Akkor még csak anyatejes baba volt, három óránként evett. Mi közvetlen lefekvés előtt is adtunk neki enni abból ami napközben összegyült. Így ő evett este 7-kor, ez volt a vacsorája, megfürdettük, és utána 8-kor, aztán büfi, és irány az ágy! Én nem hiszem, hogy a napi mennyiség a lényeg, szerintem a baba igényeinek a kielégítése fontos. 5 hós kislány anyukája
2009. jún. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk este fél 10-től reggel 6-ig aludt, előtte pedig 2x vacsizott, egyszer fürdés előtt egyszer pedig utána, szóval evett kb 8-kor, utána büfi, fürdés, és utána megint evett (szopi, anyatejes).

A továbbiak napközben változtak, még általában 4x evett/eszik amúgy, f10 körül, f2 körül, f5-6 között valamikor, de nem erőltetem, ő mondja meg, mikor éhes :)

Azt még nem próbáltam ki rendszeresen (most 10 hetes), hogy mi van, ha fürdésnél csak 1x etetem, bár tegnap pont nagyon fáradt volt és csak egyszer evett este, de akkor 2 órára az előző evésre, és már f9-kor aludt.

2009. jún. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem se ragaszkodj konkrét mennyiséghez, mert a babád sem fog minden nap ugyanakkora adagot igényelni. Eleinte nagyon mohók tudnak lenni, fontos, hogy ne lakjon be nagyon. Az én fiam anyatejes és 3 hetesen kezdte átaludni az éjszakákat. Olyankor, amikor nagyon jól lakott, mindig többet mocorgott éjjel, volt hogy fel is ébredt. Ez a szokása azóta is megvan, lassan 1 éves.

Akkoriban naponta 6 alkalommal szopizott, és többnyire este 8-tól reggel 7-ig aludt.

Ha elmarad az éjszakai evés, az nem jelenti azt, hogy napközben pótolni kell. Amikor fel kell éjjel enni valószínűleg azért teszi, mert éhes (mivel egyszerre csak keveset tud megenni), szomjas, anya baja van, vagy megszokásból... Ne aggódj, ezek a dolgok kialakulnak maguktól. Persze nem baj, ha következetes vagy (kell is kicsit irányítani:)).

Nagyjából 5 hónapos koráig átaludta az éjszakákat, aztán valami történ és éjjel is enni akart. Mivel még szopott, megszoptattam és 9 hónapos korára sikerült leszoktatnom róla. Azóta sosem kell fel éjjel...

2009. jún. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi kb. 1 hós kora óta átalusszuk az éjszakát. És szerintem igen is köze van az étkezésnek hozzá. Legalábbis nálunk a lányom este midig többször kért enni legalább 1 hónapig, olyan 3 óránként, majd most már 5,5hósan ez elmaradt és ő 8,12,16,20 órakor eszik. 7kor fürcsi és utána 8kor kajcsi és már alszik is, mert tudja.

Azzal meg hogy ne midig ugyanannyit adjunk a babának enni nem értek egyet. Egy kis időbe beletelik míg kitapasztalod, hogy mennyire is van szüksége, és egy idő után be is áll ez nála. most az én lányom 180-at eszik, reggeli ébredésnél 210-et, mert reggel a 180-an nem elég neki. És ezt onnan tudom, mert akkor már olyan 3 óra múlva jelentkezik enni, de ha megkapja az adagját akkor van hogy majdnem 5 órát is elvan mire már éhes lesz. Szóval ki kell tapasztalni.

Lényeg, hogy ha napközben elég neki a 4óránkénti etetés akkor etesd úgy, ez nem befolyásolja az éjszakát. Én azt hiszem inkább az a lényeg benne, hogy a bab tudja, hogy mi jön. Szóval mi 7 kor megfürdetjük, 8 kor eszünk és akkor villany le és magára van hagyva a szobában. Most már kb. 10 perc alatt el is alszik, persze régebben ez kicsit tovább tartott, mert még sötétben is játszott, de ma már tudja, hogy lámpaoltáskor alvás jön, este van.

2009. jún. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszkat!
2009. jún. 12. 12:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!