Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Nem eszik a babám!...

Segítség! Nem eszik a babám! Ráadásul beteg, a gyógyszereket nem tudjuk beadni! Mi lesz most?

Figyelt kérdés

Tegnap pl egy fél joghurtot evett! Napi 2-3 dl tápszert eszik. Ma is alig evett! Ráadásul meg van fázva, tiszta nátha, rekedt. Nem azóta eszik kevesebbet, mióta beteg, régebben! A gyógyszereket(kétféle szirup+cseppek) egyszerűen nem tudjuk beadni neki. Ketten sem tudjuk lefogni. Ordít nagyon, félünk, nehogy félrenyeljen. Minden olyan, csak a szájába nem megy. Ha mégis, nem nyeli le.(Tesóm így járt 2évesen a kanalas gyógyszerrel és majdnem műtét lett!)Naponta háromszor, magam nem tudom, hogyan adjam be. Az orrszívás egy katasztrófa. Az orrcseppet nagyon nehezen tudom belecsöppenteni, vagy bele megy, vagy nem!

Halálosan kivagyok! El sem tudom képzelni, mi lesz!

9.5hós anyuka


2009. jún. 11. 20:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom hirtelen milyen a nurofenes adagoló. :( Mint az injekciós tű mint amivel a dokik adják a szurit? Ha igen akkor olyan a miénk is. Bevan jelölve rajta a mililiter és ennyi. Fogjátok csak le nyugodtan a csecsemőt nem lesz baja tőle és úgy nyomd a gyógyszert a szájába fokozatosan és lefogja nyelni, hidd el. Éreznie kell hogy ti vagytok az erősebbek!
2009. jún. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Lefogtuk, de már a fuldoklás határán volt a sírástól. Ömlött róla a verejték.
2009. jún. 11. 20:59
 13/17 A kérdező kommentje:
Az adagoló olyasmi mint a fecskendő, csak a végén nincs az a csücsök, amibe bele szokták a tűt dugni. Ez teljesen tompa.
2009. jún. 11. 21:01
 14/17 A kérdező kommentje:
Mindegy...Valamit ki kell találnom, nincs mese!
2009. jún. 11. 21:02
 15/17 anonim ***** válasza:
Igen az is jó! Az is szupi adagoló, mert kishelyről jut a gyógyszer a szájba, nem úgy mint a kanál hogy szétvan rajta terűlve. Sok türelem nektek és nefeledd megvígasztalni utána a picikét. :) Megfogtok gyógyulni, csak ha benne vagy a rosszba akkor végeláthatatlan az egész. :)
2009. jún. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mi is Nurofenes adagolóval adtuk a gyógyszert a lányomnak. Közelharc volt, kiköpte. Dokinéni javaslta, hogy oldalt a két pofiját nyomjuk össze akkor nem tudja kiköpni, kénytelen lenyelni. Az orrszívás nálunk is kétemberes volt. Muszáj némi erőszakot alkalmazni az ő érdekükbe. Evés miatt ne aggódj, lényeg hogy sokat igyon. Lehet, hogy a fogai miatt nem eszik ( nálunk ez volt)

Mielőbbi gyógyulást:)

2009. jún. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

szia!

ugyanez van nálunk is!!!!!!!!!!! 3 napja beteg, de ma már nem volt láza, úgyhgy nem értem....

Ő sem evett soha normálisan, mindig nagyon keveseket, de most borzalom!!!!!!most vacsorára pl. 30 ml tápszert evett!!!!!!!!!!!megőrülök!!!

én se tudom beadni neki a gyógyszereket!

ő is 9 hónapos, és kb.3-dl tápszert evett, de ma annyit se, kanálall még úgy se!!!!

segíteni nem tudtam, bocsi, de legalább tudd, nem vagy egyedül :))))

hidd el én is már kivagyok, de én most azt csinálom, hogy odaadom a férjemnek, és kimegyek rágyújtani. neked is ajánlok egy kis magányt, hogy kifújd magad :))))

2009. jún. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!