Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Nem eszik a babám!...

Segítség! Nem eszik a babám! Ráadásul beteg, a gyógyszereket nem tudjuk beadni! Mi lesz most?

Figyelt kérdés

Tegnap pl egy fél joghurtot evett! Napi 2-3 dl tápszert eszik. Ma is alig evett! Ráadásul meg van fázva, tiszta nátha, rekedt. Nem azóta eszik kevesebbet, mióta beteg, régebben! A gyógyszereket(kétféle szirup+cseppek) egyszerűen nem tudjuk beadni neki. Ketten sem tudjuk lefogni. Ordít nagyon, félünk, nehogy félrenyeljen. Minden olyan, csak a szájába nem megy. Ha mégis, nem nyeli le.(Tesóm így járt 2évesen a kanalas gyógyszerrel és majdnem műtét lett!)Naponta háromszor, magam nem tudom, hogyan adjam be. Az orrszívás egy katasztrófa. Az orrcseppet nagyon nehezen tudom belecsöppenteni, vagy bele megy, vagy nem!

Halálosan kivagyok! El sem tudom képzelni, mi lesz!

9.5hós anyuka


2009. jún. 11. 20:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Kérj a dokitól fecskendőt azzal könnyebb beadni. Nem baj ha nem eszik most beteg is és melege is van. Majd később eszik többet. Hagyd rá mennyit eszik. Inni viszont adj neki többször.

Nyugalom csak határozottan, meg fog nyugodni ö is:)

2009. jún. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fecskendő híján a Nurofen-es adagolóval adom, adnám, de még így sem. A Nurofent sem engedte, pedig az még finom is. :(
2009. jún. 11. 20:30
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Mit csinaljak hogy a babam ne szaradjon ki?

Ezelott is keveset evett de teat legalabb itta.Ma viszont barmit adok,se az en tejemet,sem a tapot,zoldseglevest,stb. probaltam de nem eszik es teat eggyaltalan nem issza.Ma egesz nap 100 mili tejet tudtam ossz vissz beleeroltetni.Nincs etvagya.mit csinaljak?4 honapos


A kérdés kiírásának időpontja: 03-24 18:30

Privát e-mail a kérdés kiírójának


A válaszok

Próbáld meg injekcióval adni neki inni, mert félő hogy kiszárad, ha nem sikérül irány a doki. Ők még nagyon könnyen kiszáradnak és vese károsodást szenvedhetnek. Inkább nézze meg egy orvos mint hogy baj legyen.



Szerinted ez a válasz hasznos.


Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 03-24 18:33

Privát e-mail a válasz írójának

Pici kanállal tízpercenként be a teát aszájába. Inkább szorítsd össze, hogy le kelljen nyelnie mint hogy kiszáradjon. Ha nem megy, hívd az ügyeletet. Nem akarlak ijesztgetni, de nagyon fontos! Van egy kis ismerősünk, aki kiszáradt, és maradandó következménye lett! Ne várd meg, inkább az erőszak. Ha kihányja, akkor ügyelet, kórház. Egyszerre csak mokkáskanállal. Fecskendő, szemcseppentő is jó, de lassan, nehogy a torkára menjen!



Szerinted ez a válasz hasznos.


Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 03-24 18:39

Privát e-mail a válasz írójának

Még a vesekárosodásnál is rosszabb maradt vissza ennek az előbbi babának.



Hasznos volt számodra ez a válasz?


Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 03-24 18:40

Privát e-mail a válasz írójának

A kérdező kommentje:

Orvosnal voltam,de a citromlevet teaba javasolta ,sajnos kihanyta,tul savas neki meg igy is.Az inekcio(fecskendo) nagyon jo otlet.Lassan tomnom kell mint egy kislibat.



A komment megírásának időpontja: 03-24 18:40

A kérdező kommentje:

A kanalat sajnos utalja.A fecskendo nagyon jo otlet,neki is fogok csak keljen fel mert furdetes utan vagyunk es elaludt.



A komment megírásának időpontja: 03-24 18:42

Sima víz?



Hasznos volt számodra ez a válasz?


Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 03-24 18:43

Privát e-mail a válasz írójának

A kérdező kommentje:

Sajnos vizet sem issza.Annyira nehez.Egesz nap a siras kerulget.Igy is olyan kis sovany.A doktornonk csak annyit mond hogy nem is kell kover legyen,az a fo hogy izmos legyen..Cserelek doktornot ugyhiszem..Most hozott valaki c vitamint csepegtetni kell teaba,gyogyszertarba ajanlottak.Akkor beadom neki teaba fecskendovel.Koszi lanyok!



A komment megírásának időpontja: 03-24 18:46

"Tápszeres babáknál vagy nagyobbacskáknál, akik már isznak, teáznak, nagyon lassan, egy-egy korttyal kell kezdenünk a folyadékpótlást. Ezt ismételjük meg 3-4 percenként, majd fokozatosan térjünk át a két kortyra, szintén 3-4 percenként ismételve, míg végül eljuthatunk majd az 5-6 kortyig is." A fecskendővel is egyszerre csak kevesebbet adj a babának, lehet, hogy így jobban elfogadja! Jobbulást!



Hasznos volt számodra ez a válasz?


Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 94%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 03-24 19:38

Privát e-mail a válasz írójának

Csak bátran, határozottan, és apránként. Ez tényleg nagyon fontos. És ha mindig kihányná, akkor az éjszaka közepén is hívd fel az ügyeletet. Nem kell tej, de gyengécske teát, vagy akár vizet, csak nedvességhez jusson.És nyugi, jobban lesz nemsoká.

De kiszáradni nem szabad hagyni!!Semmiképpen!!



Szerinted ez a válasz hasznos.


Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 03-24 20:14

Privát e-mail a válasz írójának

Ha nem eszik, az nem baj, ha tejet se, az se baj. Csak a folyadék. Azt muszáj neki bevenni, mint a gyógyszert. Ne sírj, határozottan. Mint egy védőnő az oltásnál. Ha érzi, hogy te már eldöntötted, hogy beadod, könnyebben lenyeli. Muszáj neki. Mondd is neki határozottan: MOst ezt megisszuk!

Érezze, hogy ez lesz és kész!Ne sírva, kedvesen de szigorúan beszélj, és így is fogd! Megérzi.Ha lenyelte, mond hogy "JÓÓLvannn!!



Szerinted ez a válasz hasznos.


Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.



Nekunk ahogy latod nagyobb volt a gond. Talan valamelyik valasz segitseget nyujt. Mi ezek utan korhazba kerultunk, szondaztak orran keresztul szegenykemet, bar csak egy kis meghules sem volt az elejen , par hetre ra kohogott egy piciket es tudogyulladasa volt, lappangott benne. Tehat siman lehet attol az etvagytalansag mert meghult, mivel nekunk is elotte par hettel kezdodott. Amiutan kikezeltek teljesen visszajott az etvagya. Kivanom gyogyuljatok meg mihamarabb. En tudom min mentek keresztul!

2009. jún. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Tudom nem nyugtat meg, de egyszer nálunk is volt ilyen durva. Lázas is volt és még csak nem is ivott 2 napon át! Már nagyon aggódtunk, hogy kiszárad majd. Aztán egy szopókás flakonos eperlével megtört a jég, de ez most nem vigasz, mert ilyet még nem adhatsz. A gyógyszereket nem bírtam én sem a szájába adni. Mi végül cseppenként raktuk a cumira és így leszívta a 10 csepp Cataflamot pl fél óra alatt.. De ha nem cumizik, hát passz. Nincs esetleg valami gyümi már amit nagyon szeret és abban odaadnád? A tápiba nem lehet beadni igaz?

Orrszívás: bugyoláld be a takaródba úgy, hogy csak a feje látszódjon ki. Keze is a takaró alatt legyen. Te a fejénél legyél, de fejjel lefele legyen neked. A comboddal ki tudod támasztani a fejét, hogy ne mozogjon. Ordítani fog, mert utálja a lefogást, de neki lesz jobb. Most így bele tudod cseppenteni az orrcseppet és aztán szívni. Jó, ha egy picit fentebb van a feje ilyenkor, mondjuk kispárnán.

Esetleg ha már úgyis ordít és le van "kötve-fogva" cseppents a szájába ilyenkor gyógyszert, de csak egyenként és várj, hogy lenyelje.

Mielőtt valaki hívná a gyámügyet, közlöm nálunk 2 nátha alatt ez vált be, mára már egyedül szívja, úgyhogy nem utálta meg a porszívót sem!

Na meg próbálj alternatív gyógymódokat. Nekem még ezek váltak be: kiságy mellé kamillás főzet, kis kuckót kialakítva, hogy alvás közben beszívja a gőzt. Ezt déli alvásnál csináltam, hogy azért lássam közben.

Baby luuf balzsam a mellkasra, hátra.

Remélem segít valamit amit írtam. Kitartást nektek és mielőbbi gyógyulást a picinek!!!

2009. jún. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia! Először is Te légy az erősebb ne a csecsemő! Azért is mert mindkettőtök érdeke, nehogy szövődmény legyen a vége. Az ordítását a babának nem könnyű elviselni, de muszály. Én a gyerekeimnek injekciós adagolóval - fecskendővel szoktam beadni minden gyógyszert. (persze nincs tű a végén :) ) Kérj a gyerekorvostól. Ad ingyen biztos. Azt csak belenyomod pillanatok alatt a szájába és ha akarja - ha nem lefogja nyelni. Muszály lesz neki! :) Nem nyeli félre biztos, ha meg mégis akkor picit öklendezik és ennyi. Nem kell mindjárt arra gondolni, hogy meghal. Viszont azért lehettek ilyen feszültek mert első a gyerek. Az első gyerek mindenkinél nagyon nehéz. Ő a próba mindenben és őrajta tanulunk meg szülőnek lenni. Nyugi!

Az orrszívás meg nem lesz sohasem leányálom ezt elkell fogadni. Csak 3 éves koráig kell szívnod az orrát, mert utánna kitudja magától is fújni. Tehát egyszer vége lesz!

A bajok ilyenkor végeláthatatlannak tűnnek!


Hát sok szerencsét, kitartást és gyógyuljatok meg hamar!

2009. jún. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szerencsére a tea elég jól fogy. :) Majd megpróbálom a fecskendőt. Jól hangzik az orrszívási technika, áttanulmányozom, ha lenyugszok.
2009. jún. 11. 20:43
 7/17 A kérdező kommentje:
Jól látod, első gyerek. :)
2009. jún. 11. 20:44
 8/17 A kérdező kommentje:
MIvel jobb a fecskendő ennél a nurofenes adagolónál? Ugye jobb?
2009. jún. 11. 20:45
 9/17 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan szívom a gyerek orrát, de az itt leírt az nagyon :(

Szóval én is van, hogy bebugyolálom, a keze is így le van fogva, de szemből vagyok neki, előlről szívom az orrát.

2009. jún. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

20:49 vok

Én sima kanállal adom a gyógyszert neki, Panadolt szoktam az nagyon finom, jobb, mint a Nurofen.

6 hós kora óta lenyalogatja a kanálról.

2009. jún. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!