Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is lábujjhegyen járkál...

Csill79 kérdése:

Nektek is lábujjhegyen járkál babátok?

Figyelt kérdés

Itthon mezítláb észrevettem,hogy furán,lábujjhegyen mászkál.Ez miért van,mert mintha nem jelentene jót úgy emlékszem.16 hónapos kislány.

amúgy:)


2012. márc. 15. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy kötöttek az izmai. Érdemes lenne elvinni kivizsgáltatni.
2012. márc. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Régóta jár? Ha most kezdett el, akkor semmi gond, ha már járt és most kezdte, akkor lehet, hogy csak próbálkozik (egyébként én is arra emlékszem, hogy ha máshogy nem tud menni, akkor nem jelent jót... )
2012. márc. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1 éves kora óta jár,tehát nem most kezdte,Nekem úgy tűnik,hogy csak szórakoztatja magát vele,mert cipőben rendesen jár.Nem hinném,hogy baja lenne,mert minden mozgást időben és tökéletesen csinált!
2012. márc. 15. 23:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Unokahugom par eves koraig labujjhegyen jart, persze semmi baja sem volt, es most sincs. Szerintem nem gond, hogy labujjhegyen jar lanyod.
2012. márc. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4 féle van, ebből 2 nem jó


-msot kezdett járni, még gömbölyű a talpa

-már régebb óta jár de most jött rá erre és jó buli

-feszes az achilles ín (akkor nem tud nem lábujjhegyen állni, ez elég feltűnő)

-utalhat oxigénhiányra (születéskori)



remélem semmi ijesztőt nem írtam és gyorsan ki is tudtad zárni az utóbbikat, ezt leszámítva tényleg normális és minden baba jár így egy ideig :)

2012. márc. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem ijesztő,inkább megnyugtató,mert tutira csak azért csinálja,mert tetszik neki.Természetesen tud rendesen járni,szerintem csak most jött rá,hogy ilyet is tud.Azért kíváncsi voltam,hogy másnál is van-e ilyen!?
2012. márc. 16. 00:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van, 2,5 éves lesz a kisfiam. Normálisan tanult meg járni, egy éves korában. Egy idő után elkezdett lábujjhegyen járni. Most már elég nagy hozzá, hogy megértse: nem jó, ha így jár, úgyhogy rendszeresen rászólunk, akkor rendesen, teli talpon jár - egy ideig, aztán kezdi elölről. Ha cipő van rajta, nem csinálja. Amikor az orthopédián voltunk, akkor nem mondtak erre semmit. Beszéltem már egy gyógytornásszal, azt mondta, sokat kell tornáztatni, nyújtani a hátsó, achilles-i izmokat. Pl. előrehajlással (nyújtott lábbal), stb. Bölcsiben már csinálják, oviban majd később rendes tornára fogják őt, ha akkor még mindig így marad.
2012. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!