Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell-e még fertőtleníteni?

Kell-e még fertőtleníteni?

Figyelt kérdés

7 hós a babám, anyatejes, tehát cumisüveget nem használunk. Igazából a játékait csak 3 hós koráig mostam el, most 2 hetente 1szer.

Egy ismerős anyuka szerint nagyin gáz, hogy ennyi bacit eszik, mindent a szájába vehet anélkül, hogy előtte el ne súroltam volna, macskát tapizza /oltott, féregtelenített/ stb. Soha semmi bajunk nem volt, egészséges baba. Igen bántott a megjegyzése, szerintem nincs igaza, ő még a mai napig mindent fertőtlenít naponta, még a kiságy rácsait is végigtörli.

Ti hogyan álltok ehhez a témához? Köszi


2009. jún. 10. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én fertőtleniteni nem szoktam már régóta.Sterilizálni heti egyszer a cumisüvegeket meg a cumit,de állitólag azt is csak 6 hós koráig kell.A heti takaritás elég.Mondjuk én nagyon sokáig majdnem minden nap kitakaritottam amikor már mászott, de rámszóltak hogy igy nem fejlődik ki az immunrendszere és betegesebb lesz.

És ha az udvaron vagyunk akkor is óhatattlan hogy a piszkos kezét a szájába ne vegye.A barátnőd biztos domestoszos kendővel rohangál mindenhova:):)

Már elég nagy ahhoz hogy egy kis piszkot is egyen:)

Üdv:9 hós anyuka

2009. jún. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is ennyi idős és már nem fertőtlenítek napi szinten. Ő tápszeres, de már csak kétszer eszik egy nap üvegből. Az üvegeit két naponta fertőtlenítem, ilyenkor a játszócumit is bedobom, a rágókákat csak elmosom, ha koszosnak ítélem, vagy olyan helyre esett le, ahonnan nem adnám a szájába (utcán, buszon, stb.).

A kiságyat én akkor takarítom, amikor egyébként is törölgetem a polcokat.

Szerintem nem csinálod rosszul. Én már képtelen vagyok mindent sterilizálni. Most kezdett kúszni a babám, bejárja az egész lakást. Naponta feltörlök, mert nekünk is van egy kutyusunk, de ennyi. Ha teljesen sterilen akarnám tartani, akkor egész nap a kiságyában lehetne, se a földre, se a mi ágyunkra, se sehova nem rakhatnám le, sőt, még talán nekem is át kellene öltöztetnem őt, mielőtt ölbe veszem. Ez egy ennyi idős gyereknél már nem működik szerintem...

Megjegyzem: hat hónapos koráig a cumisüvegeket minden használat előtt fertőtlenítettem, mert első napoktól kezdve tápszeres volt, tisztában voltam vele, hogy immunrendszere még alig volt, nem mertem kockáztatni.

De eljön az az idő, amikor már nem zárhatom el mindentől.

Sohasem volt még beteg.

2009. jún. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jó ahogy csinálod. Nem kell burokban tartani. Most bevallom őszintén, én a kiságy rácsait egyetlen egyszer töröltem le alaposan, amikor meghozták. Azóta szerintem soha. Sőt, a játékokat is csak abban az esetben mostam el, ha már láthatóan porosak voltak. Már nem tudom pontosan mikortól, de talán olyan 7-8 hónapos korától már a vizet se forraltam neki, sima csapvízből csináltam neki mindent. És van egy gyönyörű, egészséges 20 hónapos kisfiam, összesen egyszer volt beteg, azt is tőlem kapta el :) Ja, és kutya is van, hát amikor a fiam mászni kezdett, rögtön a kutyát találta be, ici pici kora óta nagyon jó barátok.
2009. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én 5-6 hós kora óta egyre lazábban veszem a fertőtlenítést. Én babám is anyatejes (8 hós), amióta mást is eszik, az edényeit külön mosom, tárolom, néha sterilizálom, de már azt sem fogom. A játékokat én is 1-2 hetente, és a leesések száma szerint :-) Már mászik a földön a klányom, ami nem mindig túl steril, mert nekünk meg kutyusunk van. És ők is megszeretik néha egymást :-) Persze ha a kezét nyalja a kutyi akkor megtörlöm, de amúgy szándékosan egyre több bacit engedek neki benyelni: Arra vigyázok még nagyon, hogy én gyakran mosok kezet, leginkább pénzfogás és nyílvános wc után nem tapiznám össze a babámat, mert az még a mi fejlett immunrendszerünknek is sok.
2009. jún. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Na az ilyen "ismerős anyukák" gyermekei járnak úgy mikor bekerülnek bölcsibe/oviba, hogy 1 hét után lebetegszenek, 2 hétig otthon vannak, majd mikor újra mennek, ismét 1 hét után kidőlnek. Így míg a többiek már rég beszoktak, ők még mindig minden alkalommal kezdhetik újra... szegények. Nem tudott megerősödni az immunrendszerük. Nem szabad sterilen nevelni egy babát, muszáj találkoznia valamennyi bacival, különösen azokkal amik közvetlenül körülveszik. Nekem a védőnőm mondta, hogy isten őrizz hogy mindent fertőtlenítsek, elég ha használat után forró vízzel alaposan elmosom a dolgokat. A bölcsis/ovis dolgot meg tapasztalatból mondtam...

óvónéni/2 hós anyuka

2009. jún. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Na most ez a válaszom is le lesz pontozva, de nem értem az előzőt miért kellett??? Ugyanazt írtam amit a többiek is... mégis mi nem tetszett?

előző válaszoló

2009. jún. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos egy " ismerős anyuka" pontozott le :D Pedig igazad van, és óvónéniként biztos jobban tudsz tapasztalatból írni. Én felpontoztalak :) 12.13-as voltam
2009. jún. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!