Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más, aki szintén ennyire...

Más, aki szintén ennyire "elrontotta" a baba alvását?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Rettenetesen elrontottam a babámat. Az az igazság, hogy nagyon rossz alvó volt a kezdetektől, és csak cicin tudott visszaaludni. Cumi nem kell neki. Mára odáig jutottunk, hogy képzeljétek, már a nappali alvásánál is ott kell mellette feküdnöm, és, ha kér cicit adni neki. Különben felébred, nem alszik vissza sehogy sem és egész nap üvölt a fáradságtól. Éjszaka is sokszor felébred cicizni (KÖZTÜNK ALSZIK) HA VALAKI VOLT MÁR ÍGY, ÍRJA MEG KÉREM, HOGY VÁLTOZIK EZ MAGÁTÓL, VAGY KESERVESEN LE KELL SZOKTATNI RÓLA? Köszi!
2009. jún. 10. 07:24
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Kedves kérdező. Valóban valamit nagyon elrontottál. Nálunk ugyan a baba jó alvó, de ő is bepróbálkozott egyszer-kétszer..Azt tanácsolnám, hogy ha sír, énekelj neki, nyugtasd meg, ha pedig elhallgatott, rakd az ágyába, és simogasd, amíg álomba nem szenderül. Nálunk bevált. Mostmár csak berakom az ágyába, és ha sír, ott maradok vele, de nem veszem ki. Simogatom, és a Vuk-ot énekelem neki. Eleinte csak sokára, de mostmár 5 perc alatt megnyugszik. Sőt van, hogy nem is kell énekelni, meg simogatni, mert magától álomba "morogja" magát.
2009. jún. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ezen már rég túl vagyok és még ezernyi praktikán. Eredmény: hányásig bőgi magát. Így jutottunk idáig. :( Azért kérdeztem, hogy, ha más is járt már így, annál változott-e magától a helyzet.
2009. jún. 10. 07:42
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Nem írtad, h' mennyi idős, de szerintem annyira ne ess azért kétségbe. Leírom, h' nálunk hogyan alakult, hátha megnyugtat valamennyire. Szóval az én babám élete első két hetében nem volt velem, mert az intenzíven kezelték. Valószínűleg ezért is volt annyira nehéz vele az első 3-4 hónapban, gyakorlatilag vagy kézben volt, vagy mellettem aludt, sokat cicizett. Ringatva tudtuk csak elaltatni. Aztán amikor már üldögélt, mászott és felállt, egyre önállóbb lett, de az altatáshoz még mindig ölbe kellett venni. Kb. nyolc hónapos volt, amikor egyszer csak jelezte, h' neki már nem jó alvás előtt kézben, ekkor elkezdtük kialakítani az új rendszert: este fürdés és evés után beraktam a kiságyba, és ott maradtam mellette. Egy hét alatt sírás nélkül megtanult egyedül elaludni, és általában csak egyszer kel hajnalban, amikor enni kér. Az fontos, h' olyankor már nincs játék, beszéd, és a szemkontaktust is kerülni kell. A miénk is annyira tudott sírni, h' nem vett levegőt, ezért az, h' egyedül hagyom, és álomba sírja magát nem jött szóba, de egyébként sem hagytuk egyedül sírni soha, szerintem barbár dolog. Tehát az a lényeg, h' a baba igényeit mindig figyelembe kell venni, és ne az befolyásoljon, h' másé két hetes korától magától elalszik egész éjszaka. Ez is egy folyamat, ami magától is rendeződik, csak olvasni kell a jelekből, és lehetővé tenni számára, hogyha változtatni akar, akkor legyen lehetősége. A napközbeni alvásnál pedig következetesen el kell altatni az álmosság első jeleinél, mert különben tényleg egész nap nyűgös lesz. Nem tudom, mennyire hasznos neked ez a válasz, de remélem egy kicsit azért tudtam segíteni. Minden jót!
2009. jún. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos. 5,5 hós a kisfiam.
2009. jún. 10. 08:39
 5/5 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem hagyhatod sírni. Nem lesz tőle semmi baja. Az én babám egyedül alszik el mindig, ölben nem is nagyon tud. Azért sír néha elalvás előtt, mert kifáradt, nyűgös. Nem azért, mert hogy azt akarja, hogy ott üljek felette. Úgy szerintem nem is tudna elaludni. Nem értené, hogy miért nem játszunk. Csak jobban üvöltene. És nem barbár szokás...
2009. jún. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!