Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi változhatott meg a babámban...

Mi változhatott meg a babámban, hogy nem alszik rendesen éjszaka?

Figyelt kérdés
4 napja kezdte el a kisfiam, hogy éjszaka többször ki kell mennem hozzá, mert "vergődik" az ágyban. Látom rajta, hogy nyüglődik kalimpál kezével lbával, forgatja a fejét és nyafog. Amit berakom a szájába a cumit és megsimogatom megnyugszik és jöhetek aludni. Az egész kb. 20 mp. De vagy 6x át kell mennem hozzá. Idáig átaludta az éjszakát még enni se kért éjszaka már egy jó ideje. Mi miatt viselkedik így? Tudok ellene tenni valamit? Most 3 és fél hónapos. Ötletek?
2009. jún. 9. 20:00
 1/4 anonim válasza:

Fogzás? Ha a cumi megnyugtatja, erre tudok gondolni. Esetleg melege van, vagy éppen fázik?

De a legvalószínűbb, hogy a fogzás indult meg.

(Lehetett esetleg a telihold. Lehet az időjárás változás - frontok.)


Remélem, hamar megtalálod az okát!

2009. jún. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ugyan ez van, de kb már két hete. Kezdek iszonyatosan "leszívódni", nappal és éjszaka is holdkóros vagyok emiatt. Nem tudom mi lehet a gond, mivel nappal semmi nem utal nálunk fogzásra, ezért szerintem nem ez lesz a ludas.

Jó lenne, ha valakinek lenne egy jó válasza, mi történik a gyerekekkel ilyenkor. :)

én már kész vagyok.

jah és 6 hósak leszünk

2009. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk dettó 3 és fél hónaposan kezdődött, most 9 hónapos, és kb. egy hónapja alszik jobban: csak 1-2 szer kel.3 és fél hónapos kora előtt evés nélkül végigaludta az éjszakát, aztán egyik percről a másikra megváltozott.Volt, hogy 20 percenként keltünk. Az első foga mégis csak 7 hónapos kora után jött ki.Azt hallottam, hogy az, hogy a gyerek "milyen alvó", kb. ebben a korban (3 hónaposan) alakul ki. Én egy kicsit el is kapattam a kisfiamat, mert annyira meglepődtem az éjszakai ébredéseken, hogy mindig ugrottam, ha megnyikkant. Talán érdemes lenni várni egy kicsit, mielőtt bemész hozzá, hátha visszaalszik magától.Persze nem üvölteni hagyni, de ha csak nyöszörög, várj egy kicsit. Kitartás!
2009. jún. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha vergődik,kalimpál,lehet hogy zavarja a saját kalimpáló végtagja.Ez komoly,nekünk bevált,mikor kicsit lesimiztem kis kezét-lábát,esetleg csinálj pólyát valami nagyobb textilpelusból,vagy kiszedőből.

[link]

A bebugyolálás megnyugtatja a piciket.Egyre többet mozog,éjjel is,esetleg kakált,pukizott,amire felébredt és nem tud visszaaludni.Az ő alvási fázisai rövidebbek mint a felnőtteké,kb 3/4 óránként jönnek az ún."éber" szakaszok,ha ekkor vmi történik,akkor nehezebben alszik vissza,amit egyébként meg kell tanulnia.

itt egy link az alvásról,de a keresőbe ha beírod sok találatot kaphatsz.

[link]

2009. jún. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!