Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Családi napközivel szemben...

Családi napközivel szemben milyen elvárásaitok lennének? Miért adnátok pénzt?

Figyelt kérdés

Bölcsiválasztás előtt állunk. A közelben van egy családi napközi is.Érdekelne,hogy szerintetek melyek azok a szempontok,amit elvárnátok egy családi napközitől....ha már fizettek érte :)

(most azt ne firtassuk,hogy jut-e rá,vagy nem ...szárnyaljon a fantáziátok :)

Vannak nekem is elvárásaim,de kíváncsi vagyok,hogy más is hasonlóan gondolja-e. A végén majd én is leírom :) Köszönöm!


2012. márc. 7. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Először is,hogy rugalmasan legyenek nyitva.Itt az egyik napközi fél 8-tól 16.30-ig van...hát nem hiszem,hogy sok ember dolgozik ebben a beosztásban.Plusz pénzért persze maradhat,de azért nonszensz,hogy 50.000-et fizetek,meg még fizessek pluszba is.Szerintem egy ilyen helyen 7-18-ig simán legyenek nyitva.Elvárom a minőségi étkezést,és hogy az árban minden benne legyen a pelus,positrölő,és az ünnepségek is.Ami itt van abban van ingyenes nyelvoktatás játékos formában persze,ez nagyon jó.Kis létszámú csoportok,ez is fontos.Neked?
2012. márc. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem nekem az az egyik legfontosabb, hogy szeressék a gyerekeket, és a csana ne csak gyermekmegőrző legyen, hanem egy olyan hely ahol érdemben foglalkoznak a kicsikkel, nem csak vigyáznak rájuk. Szóval legyenek elfoglaltságok, ahol a kicsik jól érzik magukat, és másnap is szívesen mennek. Érezze jól magát a gyerek, és ne sírva menjen minden nap. Ennek egyik feltétele nálam, hogy a gondozók ne legyenek túlterheltek, mert ők is emberből vannak, szóval a csoportlétszám legyen kicsi (kb. 6-8 fő/csoport/gondozó.)
2012. márc. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az időbeosztásuk elsősorban,ha kell este 7-ig legyenek ott,és reggeltől,pl.6-7 órától is lehessen vinni a gyereket.

Kis létszámba,maximálisan a gyerek ígényei szerint foglalkozzanak velük.De ami a legfontosabb,szeretetben legyenek.A foglalkozások a gyerek érdeklődéseire legyenek kialakítva.

Ennyi jutott eszembe,még csak 17 hónapos a kislányom,csak most kezdek el gondolkodni azon,hogy lassan vissza kell menni dolgozni is.

2012. márc. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Felszereltség? játékok?
2012. márc. 7. 15:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Na igen, nálunk az egyik családi napközi 8-16.00-ig van nyitva. Ha dolgozom, akkor hogyan hozom-viszem a gyereket, ezért a nyitvatartás mindenképp fontos, a minőségi kaja, a személyre szabott foglalkozások, kis létszámú csoport.
2012. márc. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia,én járatom a lányomat,de csak egy napot,mert itthon vagyok vele még.A célom,hogy szokja a közösséget,ne legyen később gond az oviban.A másik szempont az volt,hogy itt két fejlesztő pedagógus foglalkozik a gyermekekkel,tehát nem csak megőrző,megnéztem a játékokat is,melyek tényleg fejlesztő jellegűek,ezen kívül olyan napot választottam,amikor kézműveskednek,mert ezt is fontosnak tartom.Kiscsoportos létszámban működik a napközi,ez is tetszik és fontos,hogy mindig kiviszik őket az udvarra is.Egyedüli ami nem tetszik,hogy a foddexpressztől hozatják a kaját,na engem azért nem érdekel,mert nem ebédel ott,de ez is döntő szempont lenne,ezért nem is adnám egész hétre ide.
2012. márc. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én nem értek egyet azzal, hogy egy napközi legyen nyitva este 7-ig is. Akkor mikor vagy a gyerekeddel?Haza viszed, megfürdeted, adsz neki vacsit, és jó éjt?? Nálunk is van egy -két napközi, 7-17-ig.Rugalmasak, mert ha egyszer egyszer nem érsz oda 17:00-ig sem kell többet fizetni. Szerintem ez bőven elég, hiszen később az óvodák sem lesznek tovább nyitva. Nekünk is az volt a szempont, hogy ne egy gyerek megőrzőbe vigyük, hanem egy olyan helyre ahol foglalkoznak velük minden nap. Én az étkezéssel is megvagyok elégedve, mert nem a "mű" porból készült ételeket adják, hanem a közeli étteremből rendelik.Mi a beszoktatás alatt beláttunk a kis életükbe, és mi 100%-ban meg vagyunk elégedve. Azt sem várhatjuk el tőlük, hogy az árban benne legyen a pelenka,popsitörlő stb. hiszen nem minden gyerek bőre bírja ugyan azt a fajta pelenkát, és nem várhatjuk, hogy mindenkinek más-más márkát vegyenek. Az ár is teljesen reális, mert 2350ft-ért étkezéssel együtt egy bébiszittyónak se fizetek, és itt legalább közösségbe van, és szokja a gyerek társaságot.
2012. márc. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát van olyan aki heti 3-4 napot dolgozik,de akkor 12 órázik.Annak tetszik nem tetszik,azon a napokon kevesebbet van a gyerekkel!
2012. márc. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszaitokat.

Szerintem fontos a családias lékkör, inkább "kis család legyen",mint egyszerű megőrző. A kis létszám,és a viszonylag rugalmas nyitva tartás szerintem minden ilyen helyen eleve adott.

Amit a közelünkben lévő napközitől elvárnék (mert sajnos nincs így),az egy igényes környezet,igényes,fejlesztő játékokkal. A gondozónőnél jobbat el se tudnék képzelni,de szerintem a játékok a bölcsiben ezerszer jobbak.

Szerintem a családi napközinél egy változatosabb "programkínálat" is jól jön...itt akár csak olyanokra gondolok,hogy a közelben állatsimogatás stb.

...hát igen,az étkezés. Nekem a bölcsinél az ütött szíven,hogy tízórai csak gyümölcslé...tehát legyen gyümölcs tízóraira :)

Azt én se várom el,hogy mindent adjanak (pelenka,popsitörlő).

Hirtelen ennyi...igazából ha átesne a lakás egy felújításon,és beszereznének néhány játékot,felszerelést,akkor már holnap beíratnám oda. :S

...de így nem tudom,hogy mit tegyek...

2012. márc. 9. 13:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!