Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek van tapasztalata a...

Akinek van tapasztalata a szeparációs szorongásról segítene?

Figyelt kérdés

Mik a "tünetei"?

Milyen korban alakul ki és meddig tart?

Mi a teendő?


Köszönöm a segítséget.


2012. márc. 6. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. márc. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bence_ ***** válasza:

Már nem emlékszem milyen voltam.Első linkjére kattintva megtudsz mindent.

Szedjél sok magnéziumot és legyél türelmes. Pár hét alatt elmúlik.

Addig ha kimész a látómezejéből akkor nagy valószínűséggel sírni fog.

2012. márc. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ez engem is nagyon érdekelne. kisfiamnál 8 hónaposan (amikor mászni kezdett) kezdődött és most egy évesen még mindig tart :( vagy valami más miatt nyűgös, de nem tudok rájönni.


szóval beállok én is a sorba. valós tapasztalatok jól jönnének. (google-t már én is átbogarásztam)

2012. márc. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bence_ ***** válasza:

Türelem. Sajna nincs más.

Kisebbik másfél éves 8 hónaposan szinte észre se vettem.

A mostani szorongása meg borzasztó. wc-re nem tudok kimenni. Mindenhova jön utánam.

Természetesen ha nem lát akkor sír. Szakszerű krokodil könnyekkel.

Beszélgetés,türelem, beszélgetés. Biztasson az a tudat, hogy kinövi :)

Egy apuka.

2012. márc. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen természetes, ne aggódj!:) Azt jelenti, hogy jól kötődik hozzád. Én azt javasolnám, hogy próbáljatok meg valami átmeneti tárgyat beiktatni, amin rajta van az illatod. Ezt lehet a kezébe adni elalváskor, vagy ha a wc-re mész. Meg fogja idővel tanulni, hogy anya, attól még, hogy kikerült a látótérből, nem szűnt meg létezni. Mert ilyenkor ő azt hiszi:)))

ha a tárgyállandóság kialakult, akkor tudni fogja, hogy visszatérsz.

Ha elmész valahova akkor mindig búcsúzz el tőle, soha nem szabad észrevétlenül kislisszanni. Meg kell neki mondani, hogy mikor jössz vissza, úgy hogy értse. Pl fogmosásra, játékra stb. Hiába nem beszél még, bizony nagyon sokat ért már.

A folyamatos elmegyek-visszajövökből tanulja meg, hogy nem tűnsz el. Türelem:)

2012. márc. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen és kb 8 hónapos kor körül kezdődik. Ezt hívják a pszichológusok a "8 hónaposok szorongásának".
2012. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!