Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hét múlva lejár a gyásom,...

2 hét múlva lejár a gyásom, hol kell intézni a gyedet, valaki mondta hogy nem kell mennem sehová, hanem küldenek ki papírt, de eddig semmi. Meddig várjak még kb 2 hetem van még?

Figyelt kérdés
2009. jún. 9. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a melóhelyen utalta a tgyást, lejárat előtt egy héttel küldtek nyomtatványt a gyed igényléshez. Ha az oep-től kapod nem tudom hogy működik, de érdemes utánajárni, rákérdezni, mert ezek a hivatalok csak akkor strapálják magukat ha részükre kell fizetni valamit.
2009. jún. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia, már el kellett volna kezd intézni mert nem lesz folyamatos az ellátás! Nekem semmit nem küldtek. A munkahelyedről mindenképpen kell foglalkoztatói igazolás, meg írnod kell nekik egy kérelmet, hogy engedélyezzék a gyed időtartamára a fizetés nélküli szabit. Ha ez megvan, akkor töltsd le a netről a gyed igénylőlapot, töltsd ki, és ha minden egyben van, akkor az összes papíroddal inkább személyesen menj be az OEP-be és úgy add le, mert még így is 30nap az átfutási idő!
2009. jún. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: Ha a munkáltatód TB kifizetőhely akkor szerencséd van, mert akkor valóban ők intézik és gyorsabb, ha nem kifizetőhely és az oep..... akkor verni kell az asztalt, mert még 3hónap múlva is várhatod!
2009. jún. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem sem küldtek semmit, pedig a hónap eleján lejárt a gyásom. Én a munkahelyemen szóltam, ők pedig elintézték, kitöltötték az összes papírt ami kellett, de mondták, ők nem tudnak bemenni az OEPhez, ezért a babámmal mi adtuk le a papírokat. Kb 1 órát vártunk, és már le is adtuk a papírokat. Ez volt április végén. Eddig még nem kaptam semmit.

2009. jún. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nem az az ország, ahol bármit kapsz! Mindent kérni kell! És ha nem kaparod ki magadnak a gesztenyét, akkor nem eszel! Már sokszor gondolkodtam, hogy miért nem lehet mindent automatice kapni.. Mindegy. Ha a munkahelyed nem intézi, az oep oldalról ki tudod nyomtatni a szükséges iratokat, azt a munkáltatónak alá kell írni, és a baba születési anyakönyvi kivonatával, ill magánnyugdíjpénztári belépéssel, (záradékkal ellátottal) kell eljuttatni az oephez.
2009. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!