Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a vashihány jele? 11 hós...

Mi a vashihány jele? 11 hós babóm napközben 4-5 órakát alszik (kétszeri alvással), reggel 10-ig alszik. Este 9:30-10 köröl tesszük le aludni. Étvágytalan 3 hete. Lehet vas hiányos?

Figyelt kérdés
2009. jún. 9. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges. nem sápadt nagyon? általában a fülén látszik meg a legjobban, hogy ki van fehéredve. nekem mindig azt mondta a doki, hogy: átlátni szinte a fülén:-) az én fiam születésekor volt vashiányos. beszélj a dokival, csináljatok egy vérvételt, és kiderül, mi hiányzik a szervezetéből.

Bár a fogzás is okozhat étvágytalanságot és aluszékonyságot is. nincs megduzzadva valahol az inye?

2009. jún. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Este 10-től reggel 10-ig alszik? És napközben is 4-5 órát? A fogzás is okozhat aluszékonyságot, átmeneti étvágytalanságot, de én mindenképpen elvinném a gyerekorvoshoz!!! A vashiány sápadtsággal is jár, ha az ajkai nem pirosak, hanem halványak, sápadtak. Javaslom, vizsgáltasd ki a dokitokkal!!!
2009. jún. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Étvágytalanság, sápadtság, hideg kezek-lábak. Ezek a vashiány tünetei tényleg.
2009. jún. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi ma voltunk a dokinal annyit vettem eszre a babamnal hogy iszonyat keveset eszik.Ki is derult egy vervizsgalattal h vashianyos.Tehat se fako dor se hideg kez se aluszekonysag.Vidd el a dokihoz biztos ami biztos.En is vartam egy hetet de nem eszik.Kapott vas szirupot,meg c-vitamint.Udv 10hos baba anyukaja
2009. jún. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha szép rózsaszín a szája akkor nincs baj. Illetve ha lehúzot az alsó szemzugát és nem fehéres hanem szép piros az alja belül a szemgolyó alatt akkor nem vashiányos. Okozhatja a meleg a fogzás is ezeket a tüneteket. De én adtam a lányomnak Multi Kid szirupot vassal. 1800 Ft egy üveg a patikában és két heti adag. Egy kúra hat hét. Nálunk bevált.
2009. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!