Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miután meg született a pocakla...

Miután meg született a pocaklakótok milyen ételeket ettetek és milyen ételt lehet enni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl:Gyümölcs,zöldség,főtt ételekre milyen étel az ami termeli a tejcsit a kicsinek és mi az ami has fájást okoz neki amit biztos nem ajánlatos enni?
2009. jún. 9. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A "K" btűvel kezdődő zöldségeket kerüld,mert azok okozhatnak hasfájást a picinél.Amúgy pedig egyél ami jólesik!Hidd el a tejtermelés nem étrend kérdése.Nekem 3 gyermekem van,tapasztalatból írom.
2009. jún. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én semmi különöset nem ettem a tej miatt, viszont ittam laktoherb teát, és sok 100%-os gyümölcslevet. De a sok tej titka, hogy sokat tedd mellre (főleg eleinte) a babádat. amit nem ajánlanak, azok a hüvelyesek és a 'k' betűsek (pl. káposzta, karalábé, karfiol). Azért ezeket is lehet próbálgatni, mert pl. az én kisfiam nem volt hasfájós, és én mellette nyugodtan ehetek bármit (10.5 hónapos).
2009. jún. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elvileg mindent ehetsz (nyers húsokon, nyers tojáson kívül), ami nem bántja a babád pociját. Igazán nem lehet előre megmondani, hogy mire és mennyire lesz érzékeny a babád pocija. Ezt sajnos neked kell kitapasztalnod. Olyan étel sincs, amire minden baba hasfájással reagál. Általánosságban a puffasztó ételekről szokták mondani, hogy nem ajánlják, de még ezek sem okoznak minden babának görcsöket. Én a picivel és a két nagyobb mellett bármit ehettem, sosem fájt a hasuk (még töltött káposztát , nyers karfiolt, káposztaféléket is ettem/eszem!). A nyg fiam mellett akárhogy figyeltem és hagytam ki bizonyos dolgokat, ő nagyon hasfájós baba volt, nem tudtam ellene semmit sem tenni.. Szerintem, hogy mitől lesz sok tejed? Igazán attól, ha szoptatsz.. Sokan esküsznek különféle ételekre, italokra, hogy neki attól lett több tejük.. nem tudom.. lehet, hogy aki hisz az ilyen dolgokban, annak bejön (placebó hatás?). Én nem ettem semmi ilyen csodakaját, mégis elég a tejem. A pici lányom 6 hónapig kizárólag szopott, most 9 hónapos és bizony még mindig az a fő eledele. Bár már eszik szilárd ételeket is, de azért naponat még 4-5, néha több alkalommal még szopik.. Tehát ezt is neked kell kikísérletezned, hogy mi az, amitől elég tejed lesz.
2009. jún. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én szerencsés voltam, mindent ettem/eszek a mai napig. Kelkáposztától a savanyú párolt káposztán át a karfiolig mindent ehettem, nem volt hasfájós a babám. Persze óvatos voltam az elején, midig figyeltem, van-e reakció, ha ilyesmit ettem, de nem volt. Szerintem, persze ez lehet, hogy hülyeség, de ha valaki előtte is, illetve a terhesség alatt is változatosan táplálkozott, és akkor sem volt neki sem ilyenekkel gondja, az a szoptatás alatt sem jön elő. Persze mindig vannak kivételek.
2009. jún. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, természetesen a nyers dolgokat azért kerültem!
2009. jún. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!