Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor lehet orrszivo...

Most akkor lehet orrszivo porszivot hasznalni 4 hos babaknal vagy sem?

Figyelt kérdés
Kisfiam nathas, 2 napja szivom neki, egyelore nem tul sok sikerrel. Elotte befujom Sterimare-al, majd kiszivom. Es vegul naponta 2x cseppentek Nasivinnal. Masok azt mondjak,h ilyen pici babaknal tilos a porszivo hasznalata. De akkor mit csinaljak? Kezivel reggelig szivhatnam, semmit sem er. Az ugyeleten azt mondtak,h szivjam nyugodtan, viszont a gyerekorvosom hallani sem akar rola. Mit tegyek? Szegeny szorcsog folyamatosan es mashogy nem jon ki neki.
2009. jún. 8. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Születése óta szívom orrszívóval, ami porszívós, és soha nem volt tőle semmi baja...az a leghatékonyabb, szerintem nyugodtan használd, nem fáj nekik, és alaposan tisztít. Rendszeresen szívom neki , nem minden reggel, de hetente 2-3szor, és még nem volt náthás.

5 hós babás

2009. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekorvos azt mondta,hogy ha szükséges negyed óránként szívhatom a baba orrát orrszívós porszívóval újszülött kortól.Ő csak tudja 2 gyereket nevel.
2009. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az első válaszoló írja: mi is kezdetektől szívjuk a porszívóssal, ennél hatékonyabb módszer nincs. Persze zajos, meg kellemetlen, de utána annyira megkönnyebbülnek a babák! Amíg nem tudja magának rendesen kifújni, muszáj kiszívni, mert könnyen okozhat a bent maradt váladék egyéb betegséget (pl. fülgyulladást).
2009. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Butaságot mond az orvosod. Újszülötteknél nem célszerű használni a porszívósat, inkább csak a kézit (ami általában semmit sem szív) Egy 4 hós babánál már simán lehet használni, különben csak rosszabbul lesz, ha nem szívod ki, arcüreggyulladást is kaphat. Nem mindig kell rájuk hallgatni, van amelyik elég maradi.

2009. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szabad használni sőt kell is ha náthás a baba,sokkal nagyobb gond ha nincsen kitisztitva az orra.Én mindkét gyerekemnél használtam egészen addig mig ki nem tudták fújni saját erejükből,és a kórházban az újszülött osztályon is hasonló "géppel" tisztítják a nózijukat csak annak nincs akkora hangja mint a pórszivónak.nyugodtan használd, nem lesz tőle baja.
2009. jún. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 hetesen lett náthás a kisfiam és az orvos mondta hogy fújjam Sterimare-al és gyakori orrszívás. Kihangsúlyozta, hogy porszívós orrszívóval! Semmi bajunk! :)
2009. jún. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is szívom a 4,5 hós babáknak. Náthásak. Pedig a mi dokinénink tényleg háklis, de ez ellen még neki sincs kifogása, sőt!

Azt javasolta, hogy ülő, előre dőlő pozícióban tartsam a gyereket és úgy próbáljam meg, akkor jobban kijön.

2009. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használd,én is születése óta porszívózom a babámnak ha elkapunk egy kis náthát.
2009. jún. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is 4 hetes kora óra szívom mert sajnos akkor nagyon taknyos volt. A dokinéni mondta, hogy nincs attól jobb. Ha nincs rendesen kiszívva az orra, letapadhat és az nem hiányzik, hogy felszúrják a fülét.
2009. jún. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!