Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem túl gyors a tempó?

Nem túl gyors a tempó?

Figyelt kérdés

Egy hete és egy napja kezdtük a kóstoltatást almával, majd 4 nap után őszibarackot is kevertünk az almapéphez. (A leveket orvosi javaslatra kihagytuk, rögtön a gyümölcspépekkel kezdtünk.) Tegnap a kétdecis pohárnyi gyümölcspép után még megivott 30 ml anyatejet, ma már azt sem kérte. Egy kis vizet ivott utána.

A kakijában visszaköszön az almapép, a hasa nem fáj tőle, hiszen egész nap mosolygós. Az almás étkezés után 4,5-5 órára kéri a tejet/tápszert.

Nem túl korai, hogy kiváltottunk egy étkezést? Holnap kezdhetem a főzelékek kóstoltatását a második étkezés kiváltásaként vagy inkább várjak még pár napot, s csak gyümölcsöket kínáljak? Főzelék gyanánt mit javasolt elsőre adni: krumplit, sütőtököt vagy répát?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. jún. 8. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem nem gyors, én is így csináltam és szinte minden evő a kislányom:)!!

Jó étvágyat a kostolgatáshoz és evéshez a babádnak!!!

Boldog babázást kíván egy éves kislány anyukája.

2009. jún. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem kicsit gyors, én várnék a helyedben 1 hetet mielőtt újabb étkezést váltok ki, gyors lehet a baba szervezetének!
2009. jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
szerintem is gyors volt, ha a székletben viszont látod a pépet, hasonló formában. ha már nem olyan lesz a széklete, akkor adhatsz neki annyit, amennyit megeszik, szerintem addig ne!
2009. jún. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek függő a tempó.Mi 2 hét alatt váltottuk ki a 3 étkezést(a reggeli és a vacsi még tej)7 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást,szerencsére még most is van bőven tejem,pedig már 1 éves a kis hölgy.A tempót a gyerek diktálja,ha jól esik neki és nem látsz allergiás reakciót szerintem nyugodtan mehet a főzelék.Ha nem lenne rá felkészülve nem fogadná el.Én úgy vettem észre,hogy tudják ők mikor jön el az ideje mindennek.Bízz a babádba és figyeld,hogy Ő mit szeretne,persze ésszerű határokon belül.(a csokit is biztos megenné,de azért azt még ne:)).A főzeléket kezdheted répával,krumplival,ami tetszik,bár szerintem az új sárgarépa nagyon finom,biztos szívesebben kóstolgatná,mint a krumplit.Ha nincs allergia 1-2 nap múlva már keverheted is a kettőt.

Sok sikert!

2009. jún. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kisfiam hamar ugy döntött h neki ne a tej kell.Igy hamar áttértünk a gyümölcsökre,és ugyanigy a főzelékfélékre is.
2009. jún. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk eddig a sorrend a következő volt: alma, őszibarack, banán-alma, sütőtök, krumpli-alma, meggy-krumpli, répa-alma, tök, cukkini. Ezek így bejöttek a csajszinak. Bár ő nem eszik meg egyszerre annyit, mint a te babód, irigyellek :)
2009. jún. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Sok hasznos infot adtatok. Azért félek, hogy gyors a tempó, mert viszont látom a kakiban az almarostokat. Persze egyre kevesebbet. Viszont pont az a válaszoló lett lepontozva, aki emiatt írta, hogy várjak még, s ne váltsak ki egy egész étkezést a gyümölccsel sem. Aki lepontozta őt, kérem, írja meg, hogy miért. A többiek erre az infora nem reagáltak. Ha megtennék, hogy visszajeleznek, hogy baj-e ha a székletben ott a rost.

Előre is köszönöm, s elnézést, hogy értetlenkedek.

2009. jún. 9. 09:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Mikor még csak kostoltunk akkor volt h almadarab volt a kakiban,akkor kicsit visszafogtuk magunkat kb. egy hétig,kapott almát de kevesebbet(én voltam amugy akinél szintén gyorsan kiváltott a kisfiam egy étkezést)

-persze mi ugy csináltuk h egy hónapig kostoltunk amit lehetett,de mikor adhattam neki "hivatalosan" szilárd ételt akkor hamar kiváltotta az étkezést,persze itt már a kostoltatáson tulvoltunk addigra.

2009. jún. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!