Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tápszer kell neki?...

Milyen tápszer kell neki? Kell egyáltalán?

Figyelt kérdés
6 és fél hónapos nagyfiam 3 hónapos koráig volt csak anyatejes, aztán szépen lassan bevezettünk mindent. (Tudom, hogy korai volt, de tápszert nem akartam neki adni - én és a tesóm még sokkal hamarabb kaptunk már kaját, mert anyukámnak abszolult nem volt teje.) 3 hónapos kora után még mindig volt egy pár csepp tejcsi ébredés után reggel, és este lefekvés előtt - cicin aludt el. Mostanra viszint egyszerűen nagyfiú lett, nem kell neki a cici se reggel, se este. Ezért kérdezem, hogy lefekvéskor adjak-e neki valamilyen tápszert (9 körül alszik el, nyolckor fürdetünk), vagy elég az este 7-fél8 között megevett gyümölcs. Amúgy szeret enni, mindent szeret, és már 5 és fél hónaposan megduplázta a születési 4 kg-os súlyát.
2009. jún. 8. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha átalussza az éjszakát, és nem kel fel éjjel enni, akkor felesleges, mert akkor elég Neki, amit nappal megeszik. Amúgy, Anyukám mondta, hogy Én is már 3 hónapos koromban főzelékeket ettem, mert akkoriban meg az volt a "divat", hogy minél előbb elkezdték a hozzátáplálást. Semmi bajom nem lett, sőt, bármit elbír a gyomrom a mai napig. :-) Viszont, számíts arra, hogy páran le fognak itt hurrogni....
2009. jún. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

hát igen,számithatsz rá..:(

De régen azért volt" divat" a rendes kaja,hogy az anyuka hamarabb visszaálljon dolgozni.Addig elvolt vele a nagyi is.


Hogy a kérdésre válaszoljak,szerintem sem kell neki tápszer,ha eddig elvolt és fejlődött rendesen nélküle.

2009. jún. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, szerintem is így van... És ráadásul nagyon erős az immunrendszerem is...
2009. jún. 8. 15:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tényleg ne aggódj!!!!
2009. jún. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem foglak lehurrogni mert nem tartozik rám.Igen régen mindent kaptak a gyerekek elég korán.De sajnos a mai világba nem lehet tudni mibe mi van.Pl.tél van megveszed a borsót ami fagyasztott ki tudja hogy csomagolták vagy permetezték.De ugyanígy minden mást is.Te nem veszed észre mert te sokkal ellenállóbb vagy de egy pici baba igen.Mennyivel több a beteg ember meg az állat a mai világba mint régen,nem véletlenül.A tápszert régen azért nem adták sokan mert felfújta a piciket de a mai tápok már teljesen mások.



Kérdésedre:az én kislányom 9hós.Este megvacsizik velünk 7kor, utána fél órát játszunk még,azután pancsi,és végül 8kor vagy fél 9kor még kap 250ml tápot és ezen alszik el.

2009. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem adok neki olyan jellegű fagyasztott dolgokat. Szerencsére van egy jó nagy kert az udvarban, és amikorra a zöldségfélék már szóba jöhettek, addigra meg is termett a kertben. A téli időszakban még anyatejcsit evett csak. Ami bolti, az MÉG MOST a gyümölcs,és a husi (máj, csirkecomb, hal...)
2009. jún. 8. 15:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Aham tehát akkor nem mindent adsz neki enni mert sajnos van olyan mint pl.az egyik ismerősöm hogy 2hós babának színtejet,4hósan pegig mindent adott neki amit mi felnőttek is megeszünk pl.szalonna kenyérrel,pörkölt nokeldlivel,tehát mindent.
2009. jún. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal, 1 éves koráig kell kapni a piciknek, vagy anyatejet, vagy tápszert. A tehéntejet is csak 1 éves kor után lehet adni nekik.
2009. jún. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónapos és ő se iszik tápszert. Tejet, vajas kenyeret, gyümölcsöt, meg amit magunknak főzök. Ne törödj azzal ha lehurrognak. Jól csinálod.
2009. jún. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtattatok!! Valahol éreztem, hogy oké minden (talán ez is hozzá tartozik az anyai ösztönhöz - nagyon jó érzés)!!

Szép babázást mindekinek, és boldog, egészséges, kiegyensúlyozott fickókat és királylányokat MINDENKINEK!!

2009. jún. 8. 17:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!