Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak ölben van el?

Miért csak ölben van el?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem marad el 2-3 percnél tovább a 7 hetes kisfiam a pihenőszékében, kiságyában, ahol a körforgó van, illetve ha játszunk vele (értsd. színes dogokat és fekete-fehér dolgokat mutogatunk neki), csörgőt mutatunk neki stb. Csak akkor van el, ha az ölünkbe vesszük és arccal kifelé fordítjuk és járkálunk a lakásba vele, úgy nézelődik, percekig eltudja nézni a csillárt, a falakat, a plafont stb., de ha vízszintesbe tesszük akkor ordít.

Mit csinálunk rosszul?


2009. jún. 8. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

A 7 hetes még nagyon pici, hogy ellegyen egyedül, a 2-3 perc teljesen ok! Még nem is lát annyira jól, vízszintesben pedig csak azt látja max, ami oldalt van, gondolom a plafonról nem lógnak nektek sem az érdekes dolgok :) Nekem most kb 20 percet van el egyedül, nézegetve valami konkrétat, és ez is csak múlt kedden kezdődött. Illetve készülj fel rá, hogy után is a te arcod lesz neki a kedvenc látnivaló egy darabig, ha le is tudod rakni, ott kell lenni mellette, beszélve hozzá :)

Ne aggódj és jó babázást!

Egy 10 hetes bébi anyukája

2009. jún. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmit. Az enyém is ilyen volt. Szerintem a legtöbb kicsit nem köt le pár percnél több időre semmi. Persze ha mászkálsz vele, ahogy én is tettem, hát akkor mindig változik a táj, a helyzet és még ring is, szóval persze hogy élvezi. Bár egy dolog tetszett neki, és talán fél órát is elnézte: egy tizes csomag papírzsepit zizegtettem és jártattam felette, azt nagyon figyelte, merre halad.

Ez meg fog változni ha majd kezébe tud tartani tárgyakat, forgatja, stb. Addig azért csak próbálkozz minél többet vízszintesbe rakni.

(Nyugodt babák anyukái, ti meg szerencsések vagytok! Ebből a szempontból!

A lányom még nincs hét hós, és tényleg sokat hurcoltam, de már feláll. Állítólag segíti a mozgásfejlődést a hurcolás, dobálás, ringatás. Lehet, ránk illik.

Kitartás!

2009. jún. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen az én kisfiam sem volt el pár percnél tovább, de én hagytam a lakást szaladni, nem érdekelt, hogy én egy lelakott banya vagyok, (saját öreganyám). Egésznap mikor ébren volt az ágyon feküdtem mellette és énekeltem neki, beszéltem hozzá.

Kitartás, most már 8hós és olyan édesen eljátszik és szórakoztatja magát.

2009. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem néztem mennyit van el egyedül, de a reggeli bele szokott férni ráérősen. Ha elkezd sírdogálni, megfordítom, ablak felé/hasra, más néznivalót teszek elé. Egyeőre egyszerre csak egyet, eleinte semmit, úgyis minden újdonság volt. Vagy zenét teszek neki. Ha több minden megy egyszerre, az neki sok szokott lenni. Ha kezd álmosodni, berakom a bölcsőbe, elalszik. Na jó, cumizik;)
2009. jún. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!