Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és hogyan kellene...

Mennyit és hogyan kellene ennie 6 honapos babámnak?

Figyelt kérdés

Most lesz 6 honapos a babám 20.-án. (7 kg )

Elég neki ha igy etetem?

reggel szopi,

délben ebéd (uveges) + szopi,

du.-án szopi,

este pedig tejpép + szopi!

vagy rosszul csinálom? máshogy kéne?


csak anyatejet eszik, és azt is lerendezi 5-10perc alatt! Elegendö neki ennyi idö?

Ráadásul még éjszaka is szopizik 2-3X ! Anyosom azt mondta valamit nagyon nem jol csinálok, ha még éjszaka is eszik!


szerintetek sem?


2009. jún. 8. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi idősen teljesen normális, hogy éjjel is szopik! Az ellenkezője lenne káros. Akár pár kanál almareszelékkel is beérné déli szopi után. Még kb. 2-3 hónapig elég, ha csak étkezések után kóstolgat. Anyósodnak + túl nagy a szája. :(

A tejpép viszont allergiára hajlamosíthat!

2009. jún. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány kg-val született a babád?Szerintem az éjszakai evések helyett bevezethetnél plusszba egy nappalit.Tízórai azért nincs, mert úgy jön ki a napirend?
2009. jún. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tízóraira adhatnál gyümit,hátha szeretné, az sose árt. Nem hiszem hogy azért eszik éjjel mert nem csinálod jól, de azt végképp nem hiszem hogy az káros lenne ha éjjel csak aludna inkább. Babám 2 hós kora óta nem kel éjjel enni, most lesz 6 hós, 5x eszik nappal.

Neked is pihentetőbb lenne , meg a babádnak is ha nem kelne éjjel. De ha neked megfelel, akkor várd ki hogy leszokik róla. Tök jó hogy ennyi tejed van:)

2009. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

igen a tizorai jo lenne! de pont 10 ora körül szoktunk kellni, és olyankor cicizik és utána meg 13 00 körül eszik fözit, du.-án cici, este pedig tejpép + cici, este pedig szopik.

ráadásul nehéz mert a lereszelt almát eddig nem nagyon fogadta el , csak az üvegeset, de majd bevezetem ujra, hátha most igen!

éjjel azért is kel fel, mert most nagyon jön a foga, meg taknyos is a baba.

2009. jún. 8. 13:16
 5/9 A kérdező kommentje:
3400 g.-mal született, és most 5és fél hos és 7300 gramm.
2009. jún. 8. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:
2 étkezés között teljesen jó ha adsz gyümit, az üvegesekre is rá van írva hogy főétkezések között lehet adni. A gyümi egyébként sem számít teljes értékű étkezésnek, bár vannak babák akiknél igen. Én a reggeli szopi után 1 órával adom, igaz még csak 1/3 -ad üveggel. A reszelt almát az én babám sem bírja, kicsapta a fenekét. Így adom üveges verzióban azt is, mert az hőkezelt. Az őszibarit imádja a legjobban:)
2009. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az én kislányom amikor ennyi idős volt(1.5 hónapja),3x szopizott 2x evett "rendesen".Ez azóta sem változott.

Reggel 6-7 körül szopi

de.f11 körül Tejpép(sűrűre csinálva mint a tejbegríz) gyümölccsel kb.120 ml

du.f3-3 szopi

f6-6 fözi 180-200 ml

este f10 szopi

Éjjel nem kelŰ(t).

Szerintem sem jó,hogy éjjel még ennyiszer kel.Neki is szükségük van már huzamosabb alvásra.Próbálj beiktatni +1 étkezést.A másik,hogy szerintem v.szopizzon v. egyen "szilárdat".Hátha úgy átalussza az éjszakát.

2009. jún. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok

A súlya teljesen jó, de az éjszakai kelésekről szerintem le kéne szoknia. Próbáld fokozatosan átállítani a napirendjét. Amúgy vannak olyan babák, akiknek elég napi 4x enni és az éjszakai kelés csak megszokás. De ha leszoktatod az éjszakázásról, akkor ne úgy tedd, hogy átszoktatod teára(mint sokan), mert az nagyon nem jó dolog. Ismerek olyat, akinek a gyerek még 2-3 évesen is felkel éjszaka teázni... Úgy szoktasd le, hogy ha felkel, akkor hagyd egy kicsit sírni vagy ringasd vissza.

2009. jún. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
a 2. válaszolonak! Rendben! Mindenképpen megprobálom, köszi a tanácsot! Igen valoban nagyon örülnék neki, ha már nem szopizna éjjel, de igazán nem is eszik, csak cicizik. és mostanában szinte csak mellettem alszik el.
2009. jún. 9. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!