Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért töredezik a babám körme?

Miért töredezik a babám körme?

Figyelt kérdés

Főként a lábujjain töredezettek nagyon a körmök, bár a kezén is előfordul néha. Ez mitől lehet?

Kiegyensúlyozottan és változatosan eszik jó étvággyal, pamut zoknit/harisnyát adok rá minőségi cipővel.


Forduljak vele orvoshoz? El nem tudom képzelni, hogy vitaminhiánya lenne.



2012. márc. 1. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet. Rákérdeztem a védőnőnél és azt mondta ez természetes, mert az ő kis körmük még nem olyan erős mint a miénk. Ez idővel elmúlik és azt tanácsolta fürdés után vágjuk, mert akkor puhább és nem törik, valamint használhatunk baba körömreszelőt is.
2012. márc. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!Nálunk ugyan ez a helyzet de most már nagyon brutál szinten.Nekünk az orvos azt mondta hogy egyen sok répát,mert a benne levő vitaminok segítenek majd.Hát nem segítettek és én se tudom mi lehet a meg oldás,mert semmit nem akar a doki adni rá!

Ha esetleg viszed dokihoz és mond valami okosat,kérlek írj majd!

2012. márc. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Meg fogom akkor kérdezni a mi orvosunkat, kíváncsi vagyok, mit mond.
2012. márc. 1. 13:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt én sem tudom, viszont azt megfigyeltem, hogy a fiam előszeretettel kapirgál mindent a körmével, és olyankor (jaj!) visszahajlik neki, aztán meg szépen letörik...Dehát a lábával nem csinál ilyet, mégis töredeznek a lábkörmei is. Nagyon gyenge, vékony körme van. A lányomnál ilyen probléma nem volt, neki mindig erősebb körmei voltak.
2012. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!