Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl sok párizsit eszik a...

Túl sok párizsit eszik a babám, nem lesz baj belőle?

Figyelt kérdés

A drága kicsi lányom 17 hónapos és minden nap megy a balhé, hogy neki párizsi kell. Akár boltban, akár piacon meglátja, azonnal kéri, meg van érte veszve.


Igyekszem mindig a legjobb minőségűt választani, mégis tartok tőle, hogy mivel húskészítmény, csak kerül bele bőven só, ízfokozó, szója meg mindenféle adalékanyag.

Vajon ha a gyerek minden nap 10 dkg párizsit befal, nem ártok vele? Amúgy eszik változatosan és jó étvággyal minden mást is, tehát zöldséget, gyümölcsöt, husikat, de a párizsit már minden nap megköveteli.



2012. febr. 28. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
annyit eszik amennyit adsz neki... szerintemnem szalad le a közértbe egy kis párizsiért
2012. febr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle semmi baja. Pár hét után megunja,és mást követel majd.
2012. febr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Anno volt egy ismerősöm,az ő gyerekei ettek rengeteg felvágottat,és beférgesedtek tőle.Persze az nem napi 10 dkg -nyi volt..
2012. febr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy igazán egészségtelen szarság. Ha csokit akarna enni, azt adnál neki??

Ilyen korban kell a gyereket a helyes táplálkozásra nevelni, most még te döntöd el, hogy mit eszik.

2012. febr. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyémek is szeretik, de én igyekszem jó minőségűt venni - az egyik helyi hentesboltban árulnak saját készítésű, garantáltan színhúsból készült párizsit, igyekszem azt venni. Amúgy az íze is egészen más, mint a boltié... Ennek ellenére bármennyire szeretik, nem kapják napirenden. Végülis egyelőre én vagyok az anyjuk, én mondom meg, mit esznek. A gyerek még nagyon könnyen irányítható - igazából az is az én hibám, hogy egyáltalán megkóstolták, dönthettem volna úgy is, hogy nem kapnak egyáltalán, akkor azt se tudnák, mi az.

Én vigyázék a sok párizsival, pláne a bolti vacakokkal, azt se tudjuk, mi van bennük. :-(

2012. febr. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A férjem kezdte el nagyon raszoktatni a lányukat. Ha nem akart enni a gyerek, akkor rögtön jött a párizsi. És persze mar tudta a kis cseléd, hogy kicsi nyafi, és apa mar hozza is. Aztán szépen lesz oktatták erről. Ha nem evett mást, akkor kivettem, és elküldtem játszani. Kb. 5 perc múlva jött is, hogy akkor enne mást. Persze azért nem vonom meg teljesen, mert szereti. De max. heti 2-3 alkalommal kap, 1-2 szeletet. Szerintem ne adj minden nap, azért annyira nem jó dolog...
2012. febr. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes hozzászólásokat, nem fogok adni neki ennyit. Én is igyekszem a lehető legjobb minőséget biztosítani neki mindenből. Viszont el kell fogadni, hogyha a gyerek már bölcsis, ovis lesz, sőt később az iskolában is az olcsóbb termékeket fogja kapni, nyilván ezek az anyukák, akik mindentől óvják a gyereküket, ebbe nem gondolnak bele.

Sőt, nem fognak a gyereknek külön ebédet csomagolni és külön etetni a többiektől, sok túlkímélt gyereknek egy dietetikus szerint pont az a rossz, hogy bekerül közösségbe és töményen elkezdi kapni a lisztes, cukros, zsírosabb dolgokat, amihez nincs hozzászokva.

2012. febr. 29. 13:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs, nem cseléd, cseles, csak ez a hülye prediktiv nem ismeri.
2012. febr. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen, kicsit néztem, hogy cselédnek hívod a gyereket? :D
2012. febr. 29. 21:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!